Akreplerin Zararları

Akreplerin zararları yalnızca insanlara değildir. Bunun dışında karşılaştıkları hayvanlara da ciddi zararlar verebilmektedirler.

Özellikle zehirlerini onlara yaklaşan canlılara karşı bir savunma mekanizması olarak kullanan bu canlıların zehirlerine maruz kaldığınız andan itibaren başınız dertte demektir. Çoğu zaman yapılan ilaçlama işlemleri karşısında dimdik ayakta kalmayı başarabilen akreplerin bünyesi çok kuvvetlidir.

Vücutlarında bulunan kitin maddesi onlara ezilmelere ve ilaçlara karşı direnç kazandırmaktadır. Çoğu zaman böcek ilaçlama işlemi yapan firmaların uyguladığı akrep ilaçlama işlemlerinden etkilenmeyen akreplerden kurtulabilmeniz için bu konuda profesyonel olan ilaçlama firmalarından destek almanız gerekmektedir.

Şişli Böcek İlaçlama firmamızın profesyonel akrep ilaçlama ekibi tarafından yapılan işlemler daha önce defalarca kez test edilmiştir. Firmamızdan hizmet alan müşterilerden de akreplerin tekrarladığına dair bir şikâyet alınmamıştır. Sizin de başınız akrep ve diğer tüm haşereler ile dertte ise İstanbul, İzmir ve Kocaeli ilinde hizmet veren Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Akreplerin Özellikleri

Akreplerin özellikleri bizler tarafından bilinmeyen birçok özelliği vardır. Akrepler keşfedilmeyi bekleyen ilginç canlılardır. Ama tüm bunlara rağmen elimizde olan bilgilerle incelenme yapılmaya kalkılsa Biyoloji için uzun ve detaylı bir tez konusu çıkabilir. Akrep, dünya üzerinde hemen her yerde yaşayabilen zehirli bir böcek türüdür. Şişli Böcek İlaçlama firmamız uzmanları tarafından akreplerin özellikleri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Genel vücut yapıları itibariyle akreplerin 8 bacakları ve kollarında kıskaçları vardır.
  • Kuyruk kısımlarında ise ucunda zehir torbacıkları ve iğnesi bulunmaktadır.
  • Sırt kısmı bölüm bölüm olan ve sırtlarının üzerinde üremeleri için taşıdıkları yumurtalarını taşımaları sağlayan sırt kapakçıkları bulunmaktadır.
  • Türlerine göre farklı renklerde olana akrepler, genellikle siyah, kahverengi, sarımsı ve kızıl renklerde görülebilirler.
  • Akrep boyu türlerine göre değişirken ortalama 3 ile 5 cm arasında değişmektedir.

Toplum tarafından bilinmeyen en önemli özelliği çift halinde dolaşmak olan akrep ile mücadele etmek için uygulanan geleneksel yöntemler sonuç vermemekle beraber çok tehlikelidir. Akrep ilaçlama konusunda alanında uzman olan bir firma ile çalışarak soruna profesyonel çözüm üretmek yapacağınız en doğru hareket olur. Bu bağlamda İstanbul, İzmir, Kocaeli illeri ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Şişli Böcek İlaçlama firmamız 7 gün 24 saat sizlere hizmet etmek için bekliyor.

Akrepler Nerede Yaşar?

Akrepler nerede yaşar? Öncelikle akrepler her iklim koşulunda yaşayabilecek bir özelliğe sahiptir. Dolayısıyla kutuplarda bile kendilerine hayat bulabilirler.

Akrep, en çok moloz yığınlarında, kayalık bölgelerde taşların altında, ahşap binalarda, binaların çatı ve zemin katlarında görülebilir. Yuvaları toprak içlerine açtığı oyuklara yapan akrepler, kış aylarında yağmurların yuvalarını bozmaları nedeni sığınmak için ev içlerine yönelebilirler. Bu durumlarda mutlaka akrep ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Bir hayli ilginç olan akrepleri eksi 200 derecede dondurup sonra çözdüğünüzde bile akrepler yaşamaya devam edebilmektedir. Akrep ve diğer tüm haşereler ile mücadele eden firmamızda uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Böcek ilaçlama uygulamasının uzman bir ekip tarafından yapılması gerektiğinin nedeni haşerelerin zararlarında gizlidir. Toplumuzda var olan “küçücük bir böcekten ne olur?” anlayışının yanında küçük bir sinek ısırığı ile hayatını kaybeden insanların varlığı durumun vahametini sözler önüne sermektedir. Tüm bunları yaşamamak adına böcek ilaçlama şirketleri arasında uzman olan Şişli Böcek İlaçlama firmamıza İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinden ulaşabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir