Ataşehir Böcek İlaçlama

Ataşehir böcek ilaçlama açısından özen gösterilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ataşehir, sürekli gelişen İstanbul profilinde önemli bir yer tutmaktadır. Eski ve yeni yerleşim birimlerini bünyesinde barındıran bu bölge, sürekli gelişme halindedir. Büyük iş merkezleri, şirketler bu noktada konuşlanmışlardır.

Şehir yaşantısıyla, doğal yaşamın ayrışma noktasında Ataşehir ön plana çıkmaktadır. Böylesine büyük bir yerleşim alanı muhakkak çeşitli problemlerle baş başa kalacaktır. Yaşam alanlarında karşılaşılan böcek problemi de bunlardan biridir. Ataşehir ilaçlama problemleri de burada ortaya çıkmaktadır.

Böcek ilaçlama konusu büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. Özellikle büyük yerleşim alanlarında böyle bir problemin ortaya çıkması çok ciddi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Böcek ilaçlama konusunda mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Bireysel olarak yürütülecek mücadeleler yetersiz kalacaktır. Unutulmamalıdır ki, böcekler insan hayatına ciddi problemler yaşatabilmektedir. Daha öncesinde kanalizasyondan geçmiş olan bir böcek evlerinize, işyerlerinize gelebilir ve size hastalık bulaştırabilir. Aynı şekilde gıdaların olduğu alanlara giden böcekler, bunları bularak maddi zararlar verebilir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama nasıl yapılır? Konusunu bu durumdan muzdarip insanlar merak etmektedirler. Belki de evlerini, bahçelerini, işyerlerini ilaçlatacak insanlar, bunu gerçekleştirmeden önce işlemlerin nasıl yürütüldüğünü doğal olarak merak etmektedir. İlaçlama yöntemlerini kabaca anlatacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama: Sıvı ilacın püskürtülerek uygulandığı yöntemdir.
  • Jel İlaçlama: Bu yöntemde jel, bazı kuytu bölgelere uygulanır. Kokusundan etkilenen böcekler ölür.
  • Kokusuz İlaçlama: Sürekli işlemesi gereken alanlarda kullanılan yöntemdir. Bu yöntemde ilaç uygulanan alanda havalandırma gereği duyulmaz.
  • Kokulu İlaçlama: Bu yöntem çok sık kullanılmaktadır. Etkisi çok kuvvetlidir. Ancak bu işlem sonrası ortam mutlaka havalandırılmalıdır.
  • Fare İstasyonları: Sadece fareler için kullanılır. Bir kutu içerisine besin şeklinde zehir yerleştirilir. Bunu yiyen fare su içme ihtiyacı duyar. Su içtiğinde ise zehirlenerek ölür.

Böcek İlaçlama Maliyetli Midir?

Böcek ilaçlama maliyetli midir? Konusunda birçok farklı fikir ortaya çıkmaktadır. Birçok farklı değerlendirme sonucunda ortaya fiyat çıkmaktadır. İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılacak olan ilacın miktarı ve böceklerin yoğunluğu fiyat belirlemesinde önemli kıstaslardır. Şişli Böcek İlaçlama olarak sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz. Bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.