bahce-ilaclama

 

Yazın keyfi balkon ve bahçelerde çıkar. Özellikle müstakil ev sakinleri, yaz akşamları bahçede oturup çay içme keyfini hiçbir şeye değişmez. Ancak, yaz gecelerinin kabusu sivrisinekler ve ışığa gelen böcekler nedeniyle bu keyifli oturmalar kabusa dönüşebilir. Bahçe böceklerine karşı vücuda sürülen kremlerle, sprey ilaçlarla ve çeşitli yöntemlerle önlem alınsa da, pek başarı sağlanamamaktadır. Çünkü, yıllardır piyasada olan ve içeriği hiç değişmeyen bu ilaçlara karşı haşereler bağışıklık kazanmıştır. Bu böcek ilaçları, onlara zarar vermediği gibi beslenmelerine bile sebep olmaktadır. Bu noktada, bahçe ilaçlama konusunda bilinçlenen ve doğru adımları atanlar yazın keyfini doyasıya yaşayarak, bahçede ve evde haşere problemiyle uğraşmamış olur.

Bahçe İlaçlama

Bahçe böceği ve çim böceği gibi bahçe haşereleri, hem bahçede hem de evde sorun teşkil etmektedir. Bahçedeki çiçek ve ağaçlara zarar verdiği gibi; açık camlardan içeri girerek insanların yaşam alanlarına da dahil olmaktadır. Taşıdıkları bakteriler ve bulaşıcı hastalıklar bir yana; akrep, çıyan, fare, yüksek çimlerin olduğu bahçesi olanlar için yılan gibi saldırgan pek çok haşere insan hayatını tehdit etmektedir. Bu nedenle, en az yılda 1 defa bahçe ilaçlama uygulaması yapmak sağlığınız ve konforunuz için en doğru seçim olacaktır.

Bahçe İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bahçe ilaçlama zamanları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus; ilaçlama işleminin yağışın olmadığı, rüzgarın sert esmediği zamanlarda yapılması gerekliliğidir. Aksi halde ilaç yıkanacak ya da rüzgar tarafından süpürülecek ve işlem hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle bahçe ilaçlama için en doğru zamanilkbahar ve yaza giriş dönemleridir.
  • Ev bahçe ilaçlamada önemli bir diğer nokta da anlaştığınız ilaçlama firmasının, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak garantili ilaçlama yapması; insan sağlığını ön planda tutan faaliyetlerde bulunması, güler yüzlü ve bilgilendirici bir ekipten oluşmasına özen gösterilmesidir. Sektörde pek çok merdiven altı firma olduğunu ve insan sağlığına zararlı ilaçlar kullandıklarını unutmayınız. Yakınınızdaki en iyi haşere ilaçlama firması ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.
  • İlaçlama esnasında ilaçlama ekibinin talimatlarına uymalı ve tüm güvenlik önlemlerini almalısınız.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ekibimiz öncelikle bahçeyi inceleyecek ve bahçedeki haşere türlerini belirleyip yol haritası hazırlayacaktır. Buna göre ilaçlama uygulamasına başlanır ve alanında uzman ekibimiz her haşere için özel olarak belirlediği uygulama tekniğini size bildirir. Bahçe ilaçlama sıvı haşere ilacı kullanılarak, genelde buharlama yöntemiyle yapılmaktadır. İlaç, toprağa karışırsa toprağı zehirler ve böcekler için hiçbir faydası olmaz. Bu nedenle titiz çalışılmalı ve ilacın bitkilerin üzerinde kalması sağlanmalıdır.

Haşerelerin Bahçeye Gelmesi İçin Yapılacaklar

  • Bahçe bitkilerinizi ektiğiniz toprağın sağlıklı, organik ve bitki türü için uygun olduğundan emin olun.
  • Bahçenizdeki zayıf bitkilerden ve çalılıklardan kurtulun.
  • Çimenleri olabildiğince kısa tutun.
  • Bahçenizi damla sulama yöntemiyle sulayın. Yeşilliğin ve toprağın ıslak olması böceklerin bahçenize akın etmesini sağlayacaktır.

Bahçe ilaçlama konusundaki sorularınız için bizi arayabilirsiniz.