Bahçelievler Böcek İlaçlama

Bahçelievler böcek ilaçlama konusuna özen gösterilmesi gereken alanlardan biridir. Bahçelievler İstanbul’un en yoğun yerleşim alanlarının arasındadır. Sürekli büyüyen nüfus, yerleşim yerlerinin artmasına daha çok yapıların kurulmasına neden olmuştur. Eskilerden beri yerleşim alanı olarak hizmet veren Bahçelievler, günden güne hala büyümektedir.

İnsan sayısının artmasıyla birlikte böcek istilası konusunda da sayı olarak atma söz konusu olmuştur. Böcekler binlerce farklı yaşam türüne ayak uydurabilir. Binlerce farklı yerde yaşayabilir. Bütün gıda kaynaklarına hâkim olan insanlara karşı olan ilgisi de bu nedenden ötürü gelmektedir. Böceklerin yaşamını sürdürebilmeleri için gıda ve su gerekmektedir. Bunlar da insan yaşam alanlarında bolca bulunmaktadır. Böcekler için de hedef belirlenmiş olur.

Böceklerin binlerce farklı alanda yaşayabildiğini söylemiştik. Bunların arasında çöplükler, kanalizasyonlar da olabilir. Yani böceklerin insan hayatına girişiyle mikroplar da gelmiş olur.

Bu mikroplar, virüsler insan hayatını tehlikeye atabilir. Aynı zamanda insanların evlerinde vb. yerlerde bulunan gıda ürünlerine de zarar verebilirler. Hem manevi, hem maddi açıdan insanlara zararı dokunabilen böcek türlerine mutlaka müdahale edilmelidir. Bahçelievler haşere ilaçlama konusunda yardım edilmesi gereken yerlerdendir. Şişli Böcek İlaçlama olarak tüm İstanbul genelinde 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ilaçlama da diğer böcek türleri gibi zorlukla mücadele isteyen yöntemlerdendir. Hamam böcekleri sıcak, sulak ve pis alanları sever. Sıcak mevsimlerde daha çok ürerler ve sayılarını arttırırlar. Ölüme karşı kendi savunma mekanizmalarını geliştirmişlerdir.

Bundan dolayı hamam böcekleriyle bireysel mücadele gerçekleştirerek sonuç almak çok zordur. Aklınıza gelebilecek her tür besini tüketebilecek bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle birçok yaşam alanına kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Evlere, işyerlerine, cafe, restaurant tarzı yerlere yerleşerek kendilerine yaşam alanı oluştururlar.

Böcek İlaçlamada Yöntemler

Böcek ilaçlamada yöntemler bazı farklılıklara göre değişim göstermektedir. Doğada binlerce böcek türü yaşamaktadır. Bunların hepsinin aynı ilaç sistemiyle öldürülmesi sizlere de pek mantıklı gelmiyordur. Bunlar değerlendirilerek ilaçlama işlemleri farklılaştırılmıştır. En sık kullanılan yöntemler ise şunlardır;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama

Bahçelievler böcek ilaçlama firmamızdan 7/24 kesintisiz olarak ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.