Bayrampaşa Böcek İlaçlama

Bayrampaşa böcek ilaçlama hizmetlerine ihtiyaç duyan İstanbul ilçelerindendir. Bayrampaşa eski zamanlarda ve günümüzde sürekli yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bu nedenle eski yerleşimler ve yeni yapılar bir aradadır. Birçok işlek yol bu ilçeden geçmektedir. Bu noktada değeri anlaşılmaktadır.

Sürekli insanların kullandığı yolları ve yerleşim yerleri mevcuttur. Birçok kullanışlı ve işlek yönü olması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır. Ancak bu göstergelerin yanı sıra böcek problemleri de bu alanda gerçekleşebilmektedir. Doğal yaşamdan ayrılan yönleriyle Bayrampaşa, böceklerin istilasına karşı savunmasız durumdadır. Bu konuda gerçekleştirilebilecek en önemli işlem böcek ilaçlama olacaktır.

Bayrampaşa haşere ilaçlama konusunu kesinlikle ciddiye almalıdır. Böcekler insanların girmeye dahi cesaret edemeyeceği alanlarda yaşamlarını sürdürebilmektedir. Mikrop taşıyıcılığı özelliğiyle böcekler, insan hayatını da tehlikeye atmaktadırlar. Kimse evinde veya iş yerinde gıda malzemelerinin üstünde bir böcek görmek istemez.

Bu nedenle mutlaka ilaçlama hizmeti konusunda yardım alınmalıdır. Bireysel mücadele böceklere karşı zayıf kalacaktır.

Böcek İlaçlama Firmaları

Böcek ilaçlama firmaları bu alanda hizmet veren kurumları kapsamaktadır. Amatör müdahale böcekler için geçersiz olacaktır diyoruz ama bazı ilaçlama firmaları da üzerine düşeni yerine getirmemektedir. Bu konularda özverili iş yapmayan firmalarla çalışılmamalıdır.

  • Kullanılacak olan ilaçların mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir.
  • İlaçlama işlemi öncesi ve sonrasında mutlaka temizlik yapılmalı ve ortam düzenlenmelidir.
  • Zarar görebilecek tüm eşyalar ortamdan çıkartılarak bunun oluşması engellenmelidir.
  • İlaçlama yapacak uzmanların, ilaçlama işlemi için gereken gereçleri eksiksiz olarak hazırlayarak işlemi gerçekleştirmeleri gerekir.
  • %100 müşteri memnuniyeti anlayışıyla çalışılmalıdır.

Böceklerle Bireysel Mücadele

Böceklerle bireysel mücadele büyük bir ciddiyetle sürdürülmelidir. Böceklerin insanlara ne kadar büyüklükte zararlar verebileceğinden bahsetmiştik. Bu bağlamda gerçekleştirilecek tüm işlemler titizlikle yapılmalıdır. Böceklerden korunmak adına gerçekleştirilen bireysel müdahalelerden bazıları şunlardır;

  • Delik, çatlak gibi yerler mutlaka kapatılmalıdır. Tesisat sistemlerinden böceklerin gelmemesi için sürekli tamir yapılmalıdır.
  • Su birikintilerinin önüne geçilmelidir. Bu alanlar böceklerin en sevdiği alanlardandır. Mutfak, banyo gibi alanlara dikkat edilmelidir.
  • Çöpler mutlaka atılmalıdır. Böcekler bunlardan besin ihtiyacını karşılayabilir.
  • Temizliğe çok önem verilmelidir. Pis alanlar böcek türlerinin ilgisini çekmektedir.