Beylikdüzü Böcek İlaçlama

Beylikdüzü böcek ilaçlama konusunda hizmet verilen alanlardan biridir. İstanbul sürekli büyümekte ve gelişmekte olan şehirlerimizin başında gelmektedir. Beylikdüzü de bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Yeni yerleşim birimleri açısından çok zengin olan Beylikdüzü, iş merkezlerine, büyük çalışma alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Gittikçe doğadan kopan ve insan yaşamına uygun hale gelen bu bölge diğer canlı türleri için de cazip hale gelmektedir. Böcekler binlerce farklı alanda yaşamını sürdürebilir, tüm ortamlara uyum sağlayabilir. Bu noktada besinlere yakın olan insanın yaşam alanları da böcekler için ilgi çekici bir nokta olmaktadır.

Böcek ilaçlama konusu da burada gün yüzüne çıkmaktadır. Böcekler çok tehlikeli yaratıklardır. İnsanlara birçok ölümcül hastalık bulaştırabilirler. Bunu pis yerlerde dolaşmalarından ötürü gerçekleştirebilirler. Kanalizasyon, çöplük gibi yerlerden sonra evlere, işyerlerine, restaurantlara dadanan böcekler, insanlara zarar verebilir. Haşere ilaçlama büyük bir ciddiyetle gerçekleştirilmelidir. Böceklerin yol açabildiği problemlerden bahsetmiştik.

Bu noktada vakit kaybetmeden ilaçlama işlemi yaptırılmalıdır. Bu konuda hizmet veren Şişli Böcek İlaçlama firmamıza 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizdeki telefon numaralarımız her zaman sizlere hizmet vermektedir.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek ilaçlama yöntemleri nelerdir? Konusu insanlarımızın merak ettiği sorulardan biridir. Bu ilaçlama yöntemleri böcek türlerinin farklılığı yönünde değişim göstermektedir. Takdir edersiniz ki, tüm böcek türleri için aynı ilaçlama yöntemi kullanılması kullanışsız olacaktır.

  • Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaç püskürtülerek gerçekleştirilir.
  • Kokulu İlaçlama: Bu yöntem çok etkilidir. Ağır kokusu sayesinde böcekleri öldürür. Ancak ilaçlama sonrası havalandırma gereklidir.
  • Kokusuz İlaçlama: Bu yöntem genellikle sürekli işleyen yerlerde kullanılır. Kokusuz olması sayesinde günlük yaşam devam eder.
  • Jel İlaçlama: Uygun kuytu bölgelere jel uygulanır. Kokusundan etkilenen böcekler anında ölür.

Böceklerden Kurtulmak İçin Ben Ne Yapabilirim?

Böceklerden kurtulmak için ben ne yapabilirim? Gibi sorular insanlarımızın kafasını kurcalamaktadır. İlaçlama dışında bireysel olarak alınabilecek önlemler mevcuttur. Bunları yaşam alanlarında uygularsanız böcek problemlerini aza indirgemiş olursunuz. Delik, çatlak gibi tesisat kaçaklarını kontrol etmelisiniz. Buralar böceklerin yaşam alanlarına girebilmeleri için yegâne yerlerdir. Su ve besin ihtiyacı böcekleri bize doğru çekmektedir. Oluşabilecek su birikintileri temizlenmeli, besin artıkları uzaklaştırılmalıdır.