Bireysel Müdahale İle Haşerelerden Kurtulmak Mümkün Müdür?

Bireysel Mücadele ile haşerelerden kurtulmak mümkün mü? Biz size direk olarak kocaman bir hayır cevabını verelim. Geçmişten bugüne insanlar ve haşereler hep bir arada olmuşlardır. Dolayısıyla inşalar onlardan kurtulmanın birçok yolunu aramışlardır.

Bugüne geldiğimizde haşereler hala hayatımızda yer almakta ve bizleri rahatsız etmektedirler. Bu da bugüne kadar insanların uyguladığı ilkel birtakım işlemlerin etkili olmadığını göstermektedir.

Haşerelerin hepsiyle tek bir yöntemle mücadele etmeniz mümkün değildir. Çünkü haşereler çeşit çeşit türlere sahiptir. Dolayısıyla birini etkileyen bir ilaç diğerini etkilememektedir.

Hangi haşereye hangi ilacın etki gösterdiği ancak uzmanlar tarafından bilinebilmektedir. Haşerelerin ilaçlanması konusunda 2 örnek vererek konuyu detaylandırmak isteriz. Bunlardan ilki insanlar tarafından böcek ilaçlama şirketleri tarafına en çok talep edilen Kalorifer böceği ilaçlama ve pire ilaçlama uygulamasıdır.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama işlemi için ilk belirtmek istediğimiz şey ilaçlama hizmeti veren firmalardan destek almanız gerektiğidir. İşlemleri sırasıyla anlatmak gerekirse Kalorifer böceği ilaçlama işleminde ilk sıra firmadan gelen ekibin ilaçlama yapılacak alanda keşif yapmasıdır.

Bu keşif böceklerin yerlerini, yuvalarını ve yumurtalarının bulunduğu yerleri tespit etmek ve hangi alanların daha fazla ilaçlanacağını belirlemek için yapılır. İkinci aşamada ekiplerin topladıkları bilgiler değerlendirilir. Ve ilaçlamanın nasıl yapılacağına, hangi ilaç ve cihaz, ekipman kullanılacağına karar verildiği karar aşamasıdır. Üçüncü ve son aşamaya verilen isimde uygulamadır.

Burada Kalorifer böceği ilaçlama işlemi başlamaktadır.  Karar toplantısında belirlenen yerler yoğun olarak ilaçlanmaktadır. İlaçlama şekli olarak da kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama uygulamaları tercih edilir. Kalorifer böceği ilaçlama uygulamalarının yanı sıra firmamızda kullanılan ilaçlama yöntemleri başlıklar altında toplanacak olursa;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Böcek ilaçlama şirketleri arasında 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Şişli Böcek İlaçlama firmamız İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde hizmet çıtasını her geçen gün yükseltmektedir. Firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Pire İlaçlama

Pire ilaçlama uygulamasında ise öncelikli belirtilmesi gereken şey bu ilaçlamanın zorluğudur. Yine belirtmek isteriz ki: bu işleminde profesyonellerce yapılması gereklidir.

Pire ilaçlama işlemi kalorifer böceklerinkinden daha farklıdır. Çünkü pirelerin yuvalandıkları belli yerler yoktur. Dolayısıyla onlar için keşif aşaması yapılmaz. Onlar sürekli hareket halindedir.

Bu uygulamanın zorluğunun sebebi de pireler hem çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük hem de zıplayarak hareket halinde olmaktadırlar. Fark edip ilaçlamak çok zordur. Pire ilaçlama da kullanılan yöntem kokulu ilaçlama ve buharlama tekniğidir. Pire ve kalorifer böceğinin yanı sıra; akrep ilaçlama, hamam böceği ilaçlama ve ev ilaçlama uygulamalarının hizmetini veren Şişli Böcek İlaçlama firmamız günün her saati hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir