bit-ilaclama

Bit nasıl yok edilir? Sorusuna hangimiz yanıt aramadık ki? Özellikle çocukluk çağımızda sıklıkla karşılaştığımız ve rutin yaşam dengemizi alt üst eden o gözle göremediğimiz küçük canlılar! Toplumda sıklıkla görülen ve kafa biti ile adını duyduğumuz bitlerden kurtulmak zannedildiği kadar kolay değildir. Bu haşere diğer haşereler gibi hızla yayılmakta olup, bulaşıcı özelliğe sahiptir. Bir anda sayısı binleri bulan bit ile mücadele için alacağınız kısmi önlemleri şu şekilde sıralayabilir;

 • Bit ve diğer tüm haşereler hijyen koşulları uygun olmayan ortamlarda kendini gösterir. Temiz olmayan yerlerde bu sorunla karşılaşma ihtimali oldukça yüksektir.
 • Bu bağlamda yaşadığınız yerin temizliğini çamaşır suyu gibi mikrop önleyici ürünler kullanarak sağlamalısınız.
 • Banyo, lavabo ve mutfaktaki gider boruları iyi bir şekilde kapatılmalı ve buraların hijyenine dikkat edilmelidir.
 • Evde çöplerin birikmesine izin vermeden düzenli periyotlarda atın.
 • Ve en önemlisi evinizi haşerelerden korumak için belirli aralıklarla böcek ilaçlama uygulaması yaptırın.

Dünyada var olan haşereler içinde her insanı özellikle küçük yaşlarda ziyaret eden bitler, oldukça farklı yaşayışta olan haşerelerdendir. Özellikle bulaşıcı olma özellikleri ile bildiğimiz ve sürekli kaşıntı hissi veren bitler, bir an önce kurtulmamız gereken haşerelerdir. İnsan sağlığına bu denli zararı olan psikolojik bunalıma neden olan bitlerden kurtulmak için İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde, “Önce İnsan Sağlığı” şiarı ile hareket eden Şişli Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bitlerin Bulunduğu Yerler

Bitlerin bulunduğu yerleri belli bir kıstasta toplayamayız. Yaşamın bütün alanlarında karşımıza çıkabilen bit ile mücadele için uzman bir ekipten destek almalı ve bireysel çaba ile vakit kaybetmemelisiniz.  Aslında her iklimde, her şartta yaşayabilen bitler, hemen her yerde bulunabilse de genellikle oldukları yerler şöyledir:

 • Vücudun her yerinde,
 • Koltuklarda ve sandalyelerde,
 • Toplu taşımalarda ve özellikle otobüslerde, uçaklarda, trenlerde,
 • Yastık ve yataklarda,
 • Kuaförlerde ve özellikle tarak ve havlularda,
 • Şapkaların iç yüzeylerinde,
 • Giysilerde ve özellikle mağazalardaki giysilerde bulunurlar.

Bit başta olmak üzere; hamam böceği ilaçlama, ev ilaçlama, akrep ilaçlama uygulamalarının da yapıldığı Şişli Böcek İlaçlama firmamız uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile bir telefon uzağınızda bekliyor.

Bit İle Mücadele

Bit ile mücadele uzmanlık ve kalite gerektiren bir işlemdir. Bitler sadece saç derimizde olan bir haşere türü değildir. Tıpkı akar, mayt ve miteler gibi her yerde olabilirler. Ama saçımızdaki deriyi yemeyi daha çok seven bitler, genellikle saçlarda olur ve vücudumuza da saçlarımızdan yayılır.

Bitleri yok etmek için şampuan kullanılsa da bu ilaçlı şampuan sadece saçlardaki bitleri yok etmektedir. Diğer bölgelerdeki bitleri mutlaka ilaçlama firmasından destek alarak yok etmelisiniz.

Bit ilaçlama işlemleri yapıldığı takdirde bu haşereden en kolay şekilde kurtulunabilir. Aynı zamanda yukarıda bitlerin genellikle bulunduğu yerlerin temizliğine dikkat etmek de bitlere karşı koruma oluşturur.

Her böcek türünde en yetkin ve garantili sonuçları veren firmamız, bitlerden kurtulabilmeniz için de daima sizlerin yanındadır. Verdiğimiz kaliteli hizmetlerimizden yararlanmak ve haşere şikayetlerinizden kurtulmak için Şişli Haşere İlaçlama firmamızın çağrı merkezlerini 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir