Böcek İlaçlama İçin Öneriler

Böcek İlaçlama İçin Öneriler arasında sizlere bu yazımızda özellikle ev ilaçlama hususunda bilgiler aktaracağız. Böcek ilaçlama konusu ev, ofis, depo, fabrika, apartman, hastane, restoran, gibi kapalı alanlarda yapılacağı gibi bağ, bahçe, tarla, veranda, balkon vb. açık alanlarda da yapılabilmektedir. Ancak bu tür böcek ilaçlama operasyonlarının arasında en titiz davranılması gereken ev ilaçlama uygulamasıdır. Çünkü ev ortamında aile fertleri: çocuklar, evcil hayvanlar vb. farklı gruplar yaşamaktadır. Bu yüzden böcek ilaçlama uygulamaları evlerde çok daha detaylı ve dikkatli yapılmalıdır.

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

evde-pire-ilaclama

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? Pire ilaçlama diğer bütün böcek ilaçlama uygulamalarından daha zordur. Çünkü pireler çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Ev ortamınıza geldikleri anda onları fark etmeniz kolay olmayacaktır. Çünkü oldukça küçük ve çoğu zaman renkleri daha açık olan bu canlılar ancak zıpladıklarında far edilmektedirler. Pire ilaçlama şu şekilde gerçekleşir:

  • Ev ilaçlama işlemi için evinize gelen uzman ekip detaylı bir keşif araştırması yapar.
  • Keşif araştırmasında elde ettiği tüm bulguları karar toplantısında detaylandırır.
  • Karar toplantısı neticesinde alınan kararlar doğrultusunda pire ilaçlama uygulamasını gerçekleştirir.
  • Pire ilaçlama işleminde kokulu ilaçlama ve yoğunluklarına göre buharlı ilaçlama kullanılmaktadır.
  • Kokulu ilaçlamadaki ilacın ağır kokusu pireleri nefessiz bırakacak ve imha edilmelerini sağlayacaktır.

Pire ilaçlama sonrasında ise uzman ekip size sonrasında neler yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgi verecektir.

Evde Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? Fare ilaçlama işlemi ise diğer böcek ilaçlama uygulamalarından tamamen farklıdır. Çünkü fareler birer böcek ve haşere değil kemirgen olarak gruplandırılır. Dolayısıyla fareleri sıkılan cinsten ilaçlarla değil ancak öldürerek yok edebilirsiniz. Geçmişte fare ilaçlama uygulamaları çeşitli yapışkanlar, kapanlar aracılığıyla yapılmaktaydı. Şimdi ise yeni teknoloji üretimi olan fare istasyonları aracılığıyla yapılmaktadır. Evde gerçekleşecek fare ilaçlama uygulaması içinse şunları söyleyebiliriz:

  • Fare ilaçlama uygulamalarının tamamı yaşam alanlarının dışında gerçekleşir.
  • Dışarıda alanın büyüklüğüne göre belirli aralıklarla kurulan fare istasyonlarının içine zehirli yem konulur.
  • Zehirli yemi tüketen fare susayarak su bulabileceği bir yere gider. Suyu içtiği andan itibaren dakikalar içinde ölerek imha edilmiş olur.

Bu sayede evinizde herhangi bir leş ile karşılaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir