Böcek İlaçlama İle Kemirgen İlaçlama Farkı

Böcek İlaçlama İle Kemirgen İlaçlama Farkı şu şekildedir. Böcekler ve kemirgenler böcek ilaçlama firmalarının ihtisas alanına girer. Dolayısıyla her ikisine de hizmet veren böcek ilaçlama firmaları ikisini birbirinden ayrı tutmaktadırlar.

Böcekler, böcek bilimi uzmanları tarafından eklem bacaklılar (Arthropoda) şubesinin sınıfı ve tür ve takson bakımından en kalabalık hayvan grubu olarak tanımlanmaktadır.

Kemirgenler ise Memeliler (Mammalia) sınıfının karada, suda ağaçlarda, hatta yeraltı tünellerinde yaşayan grubudur. Kemirgen isminin verilmesinin sebebi ağaçları, ekinleri ve birçok şeyi kemirerek beslendikleri için bu isim verilmiştir. Fareler bu gruba girmektedirler. Dolayısıyla fare ilaçlama daha farklı bir uygulama ile yapılırken örneğin; pire ilaçlama gibi böcek ilaçlama grubundan olan bir işlem daha farklı şekilde gerçekleştirilir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır? Böcek ilaçlama uygulaması pireler üzerinden örnek verecek olursak rutin bir ev ilaçlama uygulamasında kokulu ilaçlama yöntemi ya da pirelerin yoğunluklarına göre buharlı ilaçlama kullanılmaktadır.

Pire ilaçlama diğer tüm böcek ilaçlama uygulamalarından daha farklı ve daha zor bir uygulamadır. Özellikle ev ilaçlama uygulamalarında alanın en az 4-6 saat hatta çoğu zaman daha fazla kapalı kalması gerekmektedir. Çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük canlılar olan pireler hayati mikropları üzerlerinde taşıyarak insanlara bulaştırmaktadırlar. Dolayısıyla pireleri fark ettiğiniz an profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından derhal pire ilaçlama talep ediniz. Çünkü bu küçük canavarlar 1 günde binlere ulaşan bir nüfus elde edeceklerdir.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? Fare ilaçlama uygulaması ise ev ilaçlama uygulamasında olduğu gibi kapalı alanlarda değil açık alanlarda yapılmaktadır.

Fare ilaçlama uygulamasında yeni teknolojiyle üretilmiş fare istasyonları açık alanda ve alanın büyüklüğüne göre değişen aralıklarla kurulmaktadır. Kurulan fare istasyonlarının içinde zehirli bir yem bulunmaktadır. Fareler bu istasyonun içine girerek zehirli yemi tüketirler. Bunun sonrasında ise vücutları şiddetli bir susuzluk hissiyatı ile uyarılacaktır. Su bulabilecekleri bir yere giden fareler burada suyu içtikleri andan itibaren dakikalar sonra ölecektir. Suyla beraber etkileşime giren yem şişerek farelerin iç organlarının parçalanmasına sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir