Böcek İlaçlamanın Aşamaları

Böcek ilaçlamanın aşamaları doğru bir şekilde olması gerektiği gibi takip edildiğinde yapılacak olan böcek ilaçlama işlemi başarıya ulaşacaktır.  Ciddi profesyonellik ve ciddiyet gerektiren böcek ilaçlama işi mutlaka gerekli normlara uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Örnekler üzerinden gidecek olursak bu konuda siz değerli müşterilerimize çok daha net bilgiler vermiş olacağız.

Örneğin evinizde böcek istilası yaşanıyor. Ve siz bu konuda bir yerden yardım almak istiyorsunuz. Bu konuda böcek ilaçlama hizmeti vermekte olan bir firmadan destek alacaksınız.

Firmayı aradığınız andan itibaren bu süreç başlamış demektir. Şikâyetinizi çağrı merkezimizdeki arkadaşımıza anlattığınızda arkadaşımız ev ilaçlama için size hemen bir ekip yönlendirecektir. Ev ilaçlama işlemi için gelen ekibimizin ilk işi böcek ilaçlama konusundaki aşamalara başlamak olacaktır.

Böcek İlaçlamada Keşif Aşaması

Bu aşamada yapılacak en önemli şey ekibin evin her yerinde son derece kapsamlı bir şekilde bir keşif araştırması yapmasıdır. Bu hususta evin her tarafında böcekler, yuvaları ve yumurtaları aranır. Örneğin; siz gördüğünüz bir böcek için ev ilaçlama hizmeti isterken uzman ekibimiz keşif sırasında göremediğiniz böcekler ile de karşılaşabilir. Buna en net örnek küçük ve bir o kadar zararlı canlılar olan pirelerdir. Keşif esnasında karşılaşılan bu canlılar için pire ilaçlama işlemi gündeme gelebilir. Bu konu ikinci aşama olan karar toplantısında tartışılacaktır.

bocek-ilaclama

Böcek İlaçlamada Karar Aşaması

Böcek ilaçlama uygulaması için en önemli aşama olan karar aşaması keşif turunun değerlendirildiği bir aşamadır. Burada keşifte elde edilen tüm bulgular masaya yatırılır.

Rastlanılan böcekler ve yuvalandıkları alanlar konuşulur. Sonrasında hangi böceklere hangi ilaç ve cihazların kullanılacağı ve hangi alanlara ne miktarda ilaç sıkılacağı tartışılmaktadır. Yukarıda verdiğimiz pire örneğinden ilerleyecek olursak siz hamam böceği için şikâyette bulunmuşken sinsi pirelerin farkında olamayabilirsiniz. Şimdi bir de pire ilaçlama gerekecektir.

Böcek İlaçlamada Uygulama Aşaması

İlaçlamanın yapıldığı bu aşamada karar toplantısında alınan kararlar doğrultusunda hem hamam böcekleri için bir ilaçlama hem de pire ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Oldukça zor yok edilen pireler için kokulu ilaçlama yöntemi tercih edilecektir.

Fare İlaçlamanın Aşamaları Nasıl Gerçekleşmektedir?

Fare İlaçlamada işlem biraz daha farklı ilerlemektedir. Tüm bu bahsettiğimiz aşamalar dışında fare ilaçlama için bulunduğunuz yere gelen ekibimiz yeni nesil fare istasyonlarını alanın büyüklüğüne göre belirli aralıklarla kurarak farelerin fare istasyonu içindeki zehirli yeme ulaşmaları sağlanmaktadır. Bu zehri tüketen fare sonrasında susuzluk hissiyle uyarılarak hemen su bulabileceği bir yere gider. Suyu içtiği an dakikalar içinde zehirlenerek yok olur. Fare ilaçlama işlemini bir az daha hızlandırmak sizin elinizdedir. Fare istasyonunun yanına bir kap su bırakıldığında fare ilaçlama işlemi çok daha hızlı sonuçlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir