bocek-ilaclamanin-incelikleri

Böcek İlaçlamanın İnceliklerini anlatmak için böcek ilaçlama uygulamalarını pire ve fare üzerinden inceleyeceğiz. Çünkü her iki uygulama da temel de birer ilaçlama işlemi olsalar da farklı şekillerde gerçekleşmekte ve farklı cins canlılar için uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama işlemleri;

  • Böceğin cinsine,
  • Böceğin büyüklüğüne,
  • Böceğin bulunduğu ortama (örn: ev ilaçlama, bahçe ilaçlama vb.)
  • Bulunduğu ortamdaki yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

Yani her bir böcek ilaçlama uygulamasında;

  • Kullanılan ilaç,
  • Kullanılan cihaz,
  • Kullanılacak yöntem birbirinden farklıdır.

Hal böyle olunca da her bir böceğin ilaçlanmasında farklı bir işlem gerçekleştirilecektir. Bu konuyu pire ilaçlama özelinde ve fare ilaçlama özelinde inceleyeceğiz. Her iki canlı da yapı olarak birbirinden farklılık gösterdiği için yapılacak ilaçlama da ona göre farklılık gösterecektir.

Şişli Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak Şişli fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? Fare ilaçlama uygulaması ise diğer böcek ilaçlama uygulamalarından daha farklıdır. Çünkü fareler ne bir böcek ne de bir haşeredir. Fareler kemirgen sınıfına dâhil edilmektedir. Dolayısıyla onlar için müdahale çok daha farklıdır.

Fare ilaçlama işlemi günümüz teknolojisinde fare istasyonları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu işlemi uzman ekip açık bir alanda gerçekleştirmektedir. Alanın büyüklüğüne göre belirli aralıklarla dizilen fare istasyonlarının içine yerleştirilen zehirli yemin fareler tarafından yenmesi sağlanır. Yemi yiyen fare kısa bir süre sonra susuzluk hissiyatıyla uyarılacaktır. Su bulabileceği bir yere giden fare suyu içtiği andan itibaren dakikalar içinde ölecektir. Su bulamasa bile yemin etkisi birkaç saat için ortaya çıkacak ve fare yine ölecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir