kadıkoy-bocek-ilaclama

Böcek ısırmalarına karşı dikkat etmek vücudunuzda oluşacak kabarma, kızarma ve kaşıntı hissini yaşamamanız adına oldukça önemlidir.

 • Böcek ısırıkları dünyaya tehlike saçmakla beraber pek çok tropik ülkede can alabilmektedir.
 • Özellikle son yıllarda Türkiye’nin de kene ısırmaları yüzünden başına gelenleri unutmamak gerek.
 • Çok sayıda vatandaşımız ne yazık ki kenelerin hain saldırısına maruz kalarak can vermiştir.
 • Yılın her mevsiminde faaliyet göstermekle birlikte özellikle yaz aylarında ciddi derecede artış gösteren böcek, haşere ve kemirgen türlerinin istilası insanları son derece rahatsız etmektedir.
 • Son derece tehlikeli olan bu canlılar adeta canımıza kast etmektedirler.
 • Yaşadıkları ortamlar çoğunlukla kirli, pis ve mikroplu olduğu için buralarda dolaşarak üzerlerine yapışan mikrop ve virüsleri insanların yaşam alanına taşımaktadır.

ev-ilaclama

 • Bunlar dışında en çok yaşanan sıkıntılardan biri de böcek ısırıkları konusudur. Halk arasında çok ciddiye alınmasa da uzmanlar böcek ısırıkları konusunda dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.
 • Gözle göremeyeceğimiz kadar ufak olan bir böceğin bile ısırığıyla insanlara bulaştırabilecekleri hastalıkları tahmin bile edemezsiniz.İnsan sağlığına böylesine zarar veren ve yaşamı durma noktasına getiren böcek ile mücadele etmek için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve böcek ilaçlama uygulaması talep etmelisiniz. 20 yılı aşkın süredir ilaçlama sektöründe sağlam adımlar ile ilerleyen Şişli Böcek İlaçlama firmamız her daim hizmetinizdedir. Her türlü haşere ilaçlama için bizlere İstanbul, İzmir ve Kocaeli ilinden ulaşabilirsiniz. Şirketimiz bu illere 7/24 kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

Böcek Isırıklarına Karşı Almamız Gereken Tedbirler

Böcek ısırıklarına karşı almamız gereken tedbirler geleneksel yollar ile mümkün olmamaktadır. İnsanlar böcek ısırıklarında ilkel yöntemlerle mücadele etmektedir. Ancak uzmanların uyarıları ve tavsiyeleri şu şekildedir:

 • Özellikle kan emerek beslenmekte olan böcekler insanların vücutlarında çeşitli izler bırakırlar.
 • Bırakmış oldukları bu izler çoğu zaman kalıcıda olabilmektedir.
 • Isırılan kişi ya da kişilerde ciddi sağlık sorunları yaşanabilmektedir.
 • Böcekler gıda zehirlenmeleri, astım, difteri, humma virüsü, difteri, solunum güçlükleri, deri döküntüleri, cilt hastalıları başta olmak üzere sayısız hastalığa sebebiyet vermektedirler.
 • Böcek ısırması yaşadığınızda kesinlikle doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Kişiler kendilerince uyguladıkları yöntemler ile tedavi olmaya çalışırlar. Ancak bu oldukça tehlikeli bir durumdur.
 • Uzman kişiler tarafından mutlak surette yardım alınmalıdır.

İçerisinde binlerce tür bulunan ve zehirli yapıları ile insanların ölümüne neden olan böcek ile mücadele için Şişli Böcek İlaçlama firmamızla vakit kaybetmeden iletişime geçin. Aksi durumda işini amatörce yapan ve kalitesiz malzeme kullanan bir böcek ilaçlama şirketleri haşereleri değil yok etmek, sayılarının giderek çoğalmasına neden olur. Böceklerden kurtulmak için para ödediğiz bu şirketlerin yaşatmış olduğu ekonomik kayıptan kurtulmak için Şişli Böcek İlaçlama firmamıza günün her saati ulaşabilirsiniz.

Böcek Isırıklarından Kendimizi Nasıl Koruruz?

Böcek ısırıklarından kendimizi nasıl koruruz? Gerçeği söylemek gerekirse tamamen böceklerden arınık bir yaşam sürmek zaten imkânsızdır. En başta böcekler doğal yaşam döngüsünün en önemli parçalarından biridir. Onlar olmazsa zincirin bir düğümü hep eksik kalacaktır. Topyekun onları yok etmek,“Böceksiz Bir Dünya” diyerek varlıklarına son vermek gibi ütopik bir fikir ile hareket etmek söz konusu bile olamaz. Ama en azından yaşam alanlarımızdan uzak tutabiliriz. Tamamen olmasa da çevremizde ve ortamımızda onları azaltabiliriz. Gelmemelerini sağlayabiliriz. Hem onların bizim ortamımıza gelmesini hem de bizlerin onların ortamında çok fazla bulunmamasını sağlamak yine bizim elimizde.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir