boceklerin-zararlari-var-midir

Böceklerin zararları var mıdır? Maalesef tahmin ettiğinizden çok daha fazla vardır. Hayvanlar aleminin en kalabalık türlerinden olan haşereler, yeşil alanların da kentleşmeye bağlı olarak azalmasından dolayı, evlerimize sıklıkla girmeye başlamışlardır.

Peki, böceklerin zararları var mıdır ? Elbette vardır. Böcekler üstelik sadece insanlara değil hayvanlara, bitkilere de fazlasıyla zarar vermektedirler. İçerisinde bulunan binlerce farklı tür ile salgın hastalıklara neden olan haşereler insanlığın var olduğu günden bu yana varlıklarını sürdürmüşlerdir.

Kalabalık ve sıcak ortamlarda yuvalarından çıkarak yaşam alanımıza gelen evdeki böceklerden kurtulmak zannedildiği kadar kolay bir işlem değildir. Profesyonel bir ekip çalışması isteyen ev ilaçlama uygulaması için firmamızda son teknolojiye uygun olarak geliştirilen böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar altında şu şekilde sıralanabilir;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Bütün böcek ilaçlama uygulamaları için ilaçlama sektörünün lider ismi olan Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz. İstanbul ilçelerinin tümüne hizmet veren firmamız aynı zamanda İzmir ve Kocaeli’nde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Böceklerin İnsanlara Zararları

Böceklerin insanlara zararları türüne ve yoğunluğuna göre değişen bir durumdur. İçlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu böceklerde dolaştıkları yerlerden taşıdıkları bütün mikropları, salya ve dışkıları ile yaşam alanımıza getirirler.

Böcekler gerek hastalık bulaştırarak, gerek ısırarak veya mikrop yayarak insanlar üzerinde pek çok hastalığın oluşmasına neden olurlar. Özellikle küçük bebeklerde ve çocuklarda, yaşlılarda bu durum daha da ciddi olabilmektedir.  Pire, çıyan, kırkayak, tatarcık ısırıkları, fare kemirmeleri, uyuz hastalıkları, solunum yolu hastalıkları ve en çok da cilt ve deri hastalıklarına haşereler neden olmaktadır. Böceklerden kurtulmak için firmamızı aradığınızda sizlere soracağımız 2 soruya verilen yanıt ilaçlama fiyatının belirlenmesinde etkili olur. Bu sorular;

  1. İlaçlama yapacağımız alanın metrekare cinsinden büyüklüğü ne kadardır?
  2. Yok edeceğimiz haşerenin türü ve yoğunluğu nedir?

Vermiş olduğunuz yanıtların ardından miktarı belirlenen böcek ilacı fiyatın belirlenmesi için etkili olur. Genellikle bütün vatandaşların bütçenize uygun olan maliyetlerin hesaplandığı Şişli Böcek İlaçlama firmamız sizlere hizmet etmek için bir telefon uzağınızda bekliyor.

Böceklerin Hayvanlar Üzerindeki Zararları

Hayvanlar üzerinde hem sağlıksal açıdan hem de maddi açıdan zararları bulunan haşereler, zaten savunmasız olan pek çok hayvanın hastalanmasına neden olmaktadır. Üstelik çok fazla haşere türü de kendi türünden olmayan haşereleri yemektedir. Haşereler tarafından zehirlenen ve felç olan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara en çok da keneler zarar vermektedir. Bu haşerelerle beslendiğimizde de bizlerin de sağlığı bozulmaktadır.

Böceklerin Bitkiler Üzerindeki Zararları

Pek çok bitki türü de haşerelerin olumsuz etkilerine maruz kalmaktadır. Özellikle sümüklü böcekler, solucanlar, kırkayaklar, kulağakaçan böcekleri, kurtçuklar,  çekirgeler, fareler bitkilere fazlasıyla zarar vermektedir. Onları çürütmekte, soldurmakta ve meyve ve sebzeleri yenilmez hale getirmektedirler. Bahçelerde ve yeşil alanlarda çok fazla bulunan bu haşerelerin zararları en fazla bitki türleri üzerindedir.

Böceklerin zararları var mıdır konusunda hiç düşünmeden, en garantili sonuçları sunan bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız. Şişli Böcek İlaçlama firması olarak sunduğumuz tüm hizmetlerimiz hem haşereleri hem de haşerelerin tüm canlılar üzerindeki zararlarını en güvenilir ve garantili şekilde yok etmektedir. 7/24 çağrı merkezlerimiz hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir