ev ve çatı faresi ilaçlama

Lağım faresinden daha küçük ve ince yapılı olan ev ve çatı faresi siyah ve kahverengi renktedir. Uzun kuyruklu, boyları 40 cm’ye kadar varan, büyük kulaklara ve gözlere sahip olan bu canlı omurgalı hayvanlardan olup, kemirgenler sınıfına aittir.

Kemiksiz ve elastik bir yapıya sahip olmasından ötürü istediği her alana rahatlıkla girebilir. Şişli böcek ilaçlama firması kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışı ile yaşam alanlarına giren tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Ev ve çatı faresi tırnakları sayesinde çok iyi bir tırmanıcıdır. Kişisel veya toplumsal alanlara duvarlardaki boşluklardan, ağaçlardan ve saçaklardan girer. Özellikle yaz aylarında kapı ve pencere girişi yakınlarındaki ağaçların düzenli bir şekilde budanması gerekir. Hem etçil hem de otçul olan ev ve çatı faresi genellikle tahıl, sebze, meyve ve yemiş tüketir. Aynı zamanda evlerde bulunan ölü ve canlı böcekleri de tüketir. Senede 4 ve 6 defa doğum yapan bu canlı yılda ortalama olarak 40 adet ev ve çatı faresi dünyaya getirir.

Ev ve çatı faresi ile mücadele

Olağanüstü bir şekilde üreyen bu canlı ile karşılaştığınızda sağlığınız için kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel ilaçlama hizmetlerinden alınacak olan fare ilaçlama uygulaması ile sağlanır. Keskin ve güçlü dişlere sahip olduğu için yaşam alanları içine girdiğinde birçok maddi ve manevi soruna yol açabilir. Ömrü bir yıl olan bu canlı yaşadığı alanlar neticesinde vücudunda yüzlerce virüs, bakteri ve mikrop barındırır.

Şişli böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ekibin ilaçlama yapılacak alana gelip, alan büyüklüğünü ve farenin ilaca karşı olan direncini tespit etmesinin ardından ev ve çatı faresi ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu uygulama sonucunda uzun bir süre şikayetçi olunan alanda ev ve çatı faresi türüne rastlamak olası değildir.

Sizde ev, iş yeri, hastane, fabrika, otel, okul gibi toplumsal ve kapalı alanlarınızın yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da ev ve çatı faresi sorunu yaşıyorsanız Şişli böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden Ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve ruhsatı alabilirsiniz.