Evcil Hayvanlara Böcek İlaçlamasının Zararı Var Mı?

Evcil hayvanlara böcek ilaçlamasının zararı var mı? Evini haşerelere karşı ilaçlatmak isteyen hemen herkesin aklına ilk gelen sorulardan biri de ilaçlama işlemlerinin evde bulunan evcil hayvanlara zarar verip vermeyeceğidir. Aynı zamanda çoğu kişi ilaçlama uygulamalarının bitkilere de zarar verip vermeyeceğini merak etmektedir. Peki, gerçekten evcil hayvanlara böcek ilaçlamasının zararı var mı ve varsa bu zararlar nelerdir?

  • Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki evcil hayvanlar haşere ilaçlama esnasında kesinlikle içeride bulunmamalıdır.
  • Aynı şekilde evcil hayvanları haşere ilaçlama firmasına ilaçlatmak yapacağınız en yanlış şeydir.
  • Bu yüzden evin ilaçlamasını firmalara hayvanların ilaçlamasını ise veteriner gözetiminde sizlerin yapması gerekmektedir.
  • Özellikle evcil hayvan bulunan evlerde, pire, kene, uyuz böceği gibi çeşitli haşere şikâyetleri sıklıkla olur.
  • Bu nedenle de bireyler sıklıkla ilaçlama işlemlerine gereksinim duyar. Bu gereksinim kedi, köpek, kuş, balık gibi evimizde beslediğimiz hayvanlara asla zarar vermez. Hatta onlar için çok daha sağlıklı bir yaşama alanı oluşturur.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta ilaçlama uygulamalarını kurumsal bir böcek ilaçlama firmasının yapması gerektiğidir. Sektörde kendini ispatlamamış ve sahte böcek ilaçları ile uygulama yapan firmaların sizlere yaşatmış olduğu zarar maddi ve manevi olacaktır. Yok olmayan haşereler gün geçtikte çoğalacak ve sayısı yüzleri bulacaktır. Bununla beraber firmaya ödemiş olduğunuz para miktarı maddi bir kayıp olarak geri dönecektir. Tüm bunları yaşamamak adına böcek ilaçlama şirketleri arasında kendi markasını yaratmış olan Şişli Böcek İlaçlama firmamız yılların tecrübe ve birikimi ile her daim hizmetinizde bekliyor. Sizin de başınız haşereler ile dertte ise İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in bütün ilçelerinden bizleri arayabilir, böcek ilaçlama randevusu alabilirsiniz.

Evcil Hayvan Beslenen Evlerde İlaçlama Adımları

Kurumsal, güvenilir ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla uygulama yapan bir firma, evcil hayvanlara asla zarar vermez. Tabi bu durum hayvanlarınızı evde bırakmadığınız sürece geçerli olacaktır. Adımlara geçmeden önce evinizde bulunan ve dışarıya çıkarabileceğiniz evcil hayvanlar için sıkıntı yoktur. Ancak elektrikli motoru olan akvaryumları dışarı çıkarma durumunuz olmamaktadır. Bu yüzden firma yetililerince akvaryumların uygun bir şekilde dışarıyla olan bağlantısı kesilmelidir.

  • İlaçların dozu iyi ayarlanmalı, ilaçlama yöntemleri profesyonel şekilde uygulanmalı,
  • İlaçlama esnasında, ilaçlama yönteminin türüne göre haşereler evden uzaklaştırılmalı,
  • İlaçlama sonrasında da özellikle fare istasyonlarının yakınına evcil hayvanların gitmesi önlenmeli…

Şişli’de ilk önce halkımızın sağlığını gözeterek sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz, evcil hayvanlarımızı ve bitkileri, ağaçları ve çiçekleri de haşere şikâyetlerinden en yetkin şekilde kurtarmaktadır. Bizlere ulaşmak ve İlaçlama Şişli firmamızın en kaliteli hizmetlerine sahip olmak için çağrı merkezlerimizi her zaman her saatte arayabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri seçimi böcek ilaçlama uygulamasının en önemli aşamasıdır. Çünkü bir firmanın kalitesi yaptığı işle doğru orantılıdır. Amacı sadece para kazanmak olan, vatandaşların sağlığını düşünmeden profesyonel olmayan ilkel yollar ile ilaçlama yapan firmaların sağlamış olduğu zararın faturası maalesef ağır olmaktadır. Sektörde kaliteli firma bulmanın zorluğunu bilen Şişli Böcek İlaçlama firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı böcek ilaçları ile kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaktadır. İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nden arayabileceğiniz firmamıza 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bit Nasıl Yok Edilir ? başlıklı makalemizde bit ilaçlama, Bit Nasıl Yok Edilir ve bit nerelerde bulunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir