evde-karafatma-neden-olur

Evde karafatma neden olur? Bu durumu farklı faktörlere bağlayabiliriz. Fakat temelde tek bir açıklamada buluşacağız: Hijyen eksikliği! Evde dolaşırken üzerinizden dökülen kırıntı, tüy ve eşyalara dadanan karafatmanın yayılması çok hızlı olur.

Sabah uyandığınızda bir kırıntının etrafına çevrelenmiş karafatmalar geceleri faaliyete geçerler. İnsanların uyuması ile etrafın sessizleştiğini anlayan karafatma yiyecek avına çıkar. Mutfaklar yani yiyecek depoları onların en değer verdiği yerlerden biridir. Hele ki karafatmaların dolaştığı gece açıkta yiyecek ya da mutfak gereçleri varsa mikrop kapacağınız aşikar bir şekilde ortaya çıkar.

Evde karafatma neden olur? sorusuna vereceğimiz yanıtları sıralayacak olursak;

  • Karafatmalar balkon veya evinizde biriken çöplerin kötü kokularını alarak evimize doğru ilerler.
  • Karafatmaların geçiş yolu olarak kullandığı mutfak, lavabo ve banyo giderlerinin kirli olması bakteri oluşumuna ve karafatmaların çoğalmasına neden olmaktadır.
  • Yaşadığınız yer tozlu ve bakteri oluşumuna uygun ise hijyen koşullarının kötü olmasından yararlanan karafatmalar aktif hale geçer.

Bazen bu faktörlerin hiçbirine sahip olmasanız da yaşadığınız yer karafatmaların istilasına uğrayabilir. Bunun nedeni yaşadığınız yer ile ilgili olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda böcek ilaçlama şirketleri ile iletişime geçerek karafatma ilaçlama uygulamasını talep etmelisiniz.

Karafatma İlaçlama Fiyatları

Karafatma ilaçlama fiyatlarının maliyeti hakkında araştırma yapıyorsanız en güvenilir ilaçlama firmasından bilgi aldığınızı belirtmek isteriz. Halk ekonomisine uygun olan karafatma ilaçlama fiyatları hesaplamaların önem verdiğimiz unsurlar;

  • Alanın metrekare cinsinden büyüklüğü
  • Karafatmanın türü ve sayısı
  • Kullanılan karafatma ilacı miktarı

İlaçlama fiyatlarımızda uyguladığımız kampanyalı fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız piyasadaki sıradan firmalardan uzak durun ve telefon numaralarımızdan bizler ile irtibata geçin.

evde-karafatma-neden-olur-1Karafatma İlaçlamada Kokusuz Yöntem

Karafatma ilaçlamada kokusuz yöntem vatandaşlarımız tarafında en sık başvurulan uygulamadır. Özellikle iş yerlerinde zaman ve ekonomik kayıp yaşamamak adına işverenlerin başvurduğu kokusuz ilaçlama karafatmaların yok edilmesinde oldukça etkilidir. Kokusuz ilaçlama yöntemi ile alana yayılan karafatma ilacı haşerelerin etkisiz hale geçmesini sağlar.

Karafatma İlaçlamada Jel İlaçlama

Karafatma ilaçlamada jel ilaçlama yöntemi bir diğer uygulamadır. Karafatmanın sayısı fazla ve yayıldığı alan büyük ise garantili hizmet vermek amacı ile jel ilaçlamaya başvurmaktayız. Sağlık Bakanlığından onaylı böcek ilaçları kullanılarak yapılan jel ilaçlama yönteminden faydalanmak için iletişim bilgilerimizden günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir