Fare İlaçlamada İzlenmesi Gereken Adımlar

Fare İlaçlamada İzlenmesi Gereken Adımlar için öncelikli olarak farelerin bir böcek ve haşere olmadıklarını ifade etmemiz gerekir. Çünkü fareler kemirgen grubuna dâhil edilen bir canlıdır. Böceklerden çok daha farklı bir vücut hatta genetik yapıya sahip olan farelerle mücadele böcekler kadar basit değildir. Dolayısıyla fare ilaçlama işlemi böceklerde olduğu gibi sıkılan sıvı ya da kokulu ilaçlar aracılığıyla değil daha farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Üstelik herkesin alışık olduğu kapan, zehir vb. metotlarla da yapılmamaktadır.

Fareler Hastalık Saçıyor!

Farelerin genel yaşam alanları çöplük, lağımlar vb. tüm pislik alanlar olduğu için buralarda bulunan tüm mikrop, bakteri, virüs benzeri bütün zararlı mikroorganizmaları üzerlerinde taşımaktadırlar. Dolayısıyla bu alanlardan ayrılarak sonrasında biz insanların yaşam alanlarına girdiklerinde ise bizlere sayısız hastalık bulaştırmaktadırlar. Fareler için: yürüyen mikrop deposu tabirini kullanmak hiç de yanlış olmasa gerek. Geçtikleri, sürtündükleri her yere üzerlerinde bulunan mikroplardan bırakan bu canlılardan ancak fare ilaçlama yoluyla kurtulunabilinir.

Fare İlaçlamada Profesyonel Yöntemler

Fare ilaçlama konusu gün geçtikçe kendini yenilemiş bir alandır. Çünkü yakın geçmişe kadar fareler son derece ilkel ve geri kalmış yöntemlerle yok edilmekteydiler. Ancak günümüz teknolojisi her şeyde olduğu gibi fare ilaçlama konusuna da sirayet etti. Yeni teknolojide fare kapanı, fare yapışkanı gibi eski ürünlerin yerini fare istasyonları aldı. Fare istasyonları sayesinde farelerden kansız bir şekilde tamamen kurtulmak mümkün hale geldi.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? Her şeyden önce bilmeniz gereken en önemli detay fareleri kokulu, sıvı ya da sprey olarak püskürtülen ilaçlarla yok edemezsiniz. Fareleri ancak öldürerek imha edebilirsiniz. O da yeni nesil bir ilaçlama şekli olan fare istasyonlarının içine  yerleştirilen zehirli yemler aracılığıyla mümkündür. Fare ilaçlama için bulunduğunuz yere gelen ilaçlama ekibimiz alanın büyüklüğüne göre değişen aralıklarla kurulmaktadır. İçinde bulunan yem bir zehirdir. Zehri yiyen fare çok kısa bir süre sonra su içme ihtiyacı duyacaktır. İşte burada asıl can alıcı nokta tam da burasıdır. Farenin suyu içtiği andan sonra ilaç etkisini gösteremeye başlayacaktır. Ve dakikalar içinde farenin iç organları parçalanacak ve ölüm gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir