Farelerle Başa Çıkma Yolları

Farelerle başa çıkabilmenin tek yolu modern yöntemlerle uygulanan fare ilaçlama işlemidir. Peki, farelerle gerçek anlamda nasıl mücadele edilebilir?

Fareler özellikle çöplük, lağım, inşaat vb. alanlarda yaşayan canlılar arasındadır. Fareler bu yaşam alanlarını ya dışarıdan tahribata uğradığında ya da besin ihtiyacını karşılamak istediğinde terk ederler.

Terk ettiklerinde ise gelecekleri ilk yer biz insanların ev, ofis, fabrika, hastane vb. genel yaşam alanlarıdır. Buraya gelerek üzerlerinde taşıdıkları sayısız mikrobu bizlere bulaştırırlar. Sağlığımızı tehdit eden bu zararlı canlılardan kurtulabilmenin tek yolu bu konuda yıllardır piyasada profesyonel olarak fare ilaçlama hizmeti veren firmalardan destek almaktır.

Fare İlaçlama Firmaları

Fare ilaçlama firmaları geçmiş yıllarda son derece ilkel yöntemlerle insanlar hizmet vermekteydiler. Ancak kısa süre içinde gelişen teknolojiye onlar da ayak uydurmayı başardılar. Netice itibariyle bugün artık çok farklı yöntemlerle fareleri hayatımızdan çıkarmaktalar. Fare ilaçlama firmaları bu türden bir yok etme işlemini son teknoloji ürünü fare istasyonları ile gerçekleştirir.  Peki, fare ilaçlama işlemi nasıl yapılır? İşlem şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • İlaçlama ekibi sizin talebini üzerine size ait olan bu mekâna gelir.
  • Sonrasında açık bir alanda fare istasyonlarını kurmaya başlar.
  • Fare istasyonları mutlaka açık alana kurulmalıdır. Aksi takdirde fare ilaçlama hiçbir şekilde işe yaramayacaktır.
  • Alanın büyüklüğüne göre belirlenen aralıklar ile dizilen istasyonların birkaç tanesine içinde fare zehri olan bir yem yerleştirilir.
  • Yemi tüketen fare susuzluk hissiyatıyla uyarılacak ve su içebileceği bir yere gidecektir.
  • Suyu içen fare, ilacın içindeki maddenin suyla beraber etkileşime girmesi sonucunda farelerin vücudundaki iç organları parçalayacaktır. İç kanama geçiren fareler bu şekilde yok edilmiş olacaktır.
  • Şayet suya ulaşamayan fareler de zaten birkaç saat içinde yine ilaçtan zehirlenerek ölecektir.

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare ilaçlama fiyatları sizlerin gözünü korkutmasın. Kulaktan doğam bilgiler ile hareket ederek bu türden bir ilaçlamayı kendiniz yapmak yerine bir firmayı alarak hemen bilgi edinebilirsiniz. Fare ilaçlama fiyatları şu şekilde belirlenerek müşterilere verilmektedir:

  • İlaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre,
  • Alandaki farelerin yoğunluğuna göre,
  • İlaçlamada kullanılan yem ve zehrin miktarına göre bu fiyatlar belirlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir