gumus-bocegi

Gümüş böceği adını derisinin üzerinde bulunan renkten almıştır. Gri tonlarında olan ve şekil itibariyle balığa benzetilen gümüş böceğinin en fazla görüldüğü mekanlar banyolardır. Zaten banyolarımız nemli ve rutubetli havasıyla, birçok giderlere sahip olan ve bu sebeple girilmesi çok kolay olan bir ortam olduğundan tüm böceklerin de yaşamayı en sevdiği yerlerden birisidir.

Gümüş böceği halk arasında balık böceği olarak da bilinir. Özellikle kitap, karton, kağıt, peçete gibi şeylerle beslenmeye bayılırlar. En önemli özelliği insan sağlığına zarar vermek olan gümüş böceği ile mücadele etmek için profesyonel şirketlerden destek almanız şarttır. Şirketlerin uygulayacağı gümüş böceği ilaçlama uygulamasından sonra rahat bir nefes alabilir, haşeresiz günlerinize geri dönebilirsiniz.

Gümüş Böceğini Nasıl Tanırım?

Gümüş böceğini nasıl tanırım? Gümüş böceğinin aşağıda sıralayacağımız özelliklerine bakarak onların varlığından haberdar olabilirsiziniz. Vatandaşların en büyük sorunlarından biri de hangi haşere ile karşılaştıklarını bilmemeleridir. Bu bağlamda gümüş böceğini tanımanızda sizlere yardımcı olacak bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Aslında hemen her evde gümüş böceği görülebilir. Fakat rengi ve küçüklüğü sebebiyle onları pek de fark etmeyiz.
  • Gri renklerde, birkaç santim boyutlarında, balıkları andıran bir görüntüye sahiptirler.
  • Yassı bir vücut yapıları vardır.
  • Başlarında yön bulmalarını sağlayan 2 tane anten bulunur.
  • Işıkta saklanırlar.
  • Duvarlarda sık sık gezintiye çıkarlar.

Gümüş böceğinin zararları ne kadar şiddetli olursa olsun geliştirdiğimiz gümüş böceği ilaçlama yöntemleri ile sizleri bu sorundan kısa bir sürede kurtarıyoruz. Bizleri 7/24 arayabilirsiniz.

Gümüş Böceği Zarar Verir mi?

Gümüş böceği zarar verir mi? Tabi ki evet…Her haşere türü gibi gümüş böcekleri de sağlığımıza fazlaca zarar verir. Kemirgen ve sokma özellikleri olan haşerelerin yanında, daha masum bir familyaya sahip olan gümüş böcekleri ateşli hastalıklara sebep olur. Mikrop ve bakterileri gezindikleri her yere bulaştırırlar.

Öldürüldüğünde çok fazla sayıda yumurtayı dışarı bırakır. Böylece de evinizde onlardan daha onlarca oluşması için davetiye çıkarmış olursunuz. Şişli böcek ilaçlama firması olarak tüm haşereleriniz için sizleri hiç uğraştırmadan, en iyi sonuçları sağlayacağımızın garantisini veriyoruz. Bizlere günün her anı çağrı merkezlerimiz aracılığıyla ulaşabilir, haşereler ile ilgili aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir