hamam-bocegi-nasil-yok-edilir

Hamam böceklerinin zararları sadece insanlara değil aynı zamanda toplumsal dengeyedir. Sırt bölgesinde bulunan kalın tabaka ile kendini dış etkilerden koruyan ve müthiş bir savunma yaratan hamam böceği ile mücadele için denenen geleneksel çabalar sonuç vermeyen nafile bir çabadır. Hamam böceklerinin zararları aslında bu haşerelerin özelliklerinde gizlidir. Hamam böceklerinin özelliklerini sıralamak gerekirse;

 • Diğer haşereler gibi hızla yayılan ve yaşam alanını istila eden bir haşere türüdür.
 • Birbirinin ölüsünü yiyen bu haşere üzerine basılıp ezildiğinde çok ağır bir koku bırakır.
 • Sırtında bulunan kalın tabaka ile kendini dış etkilerden koruyan hamam böceklerini yok etmek oldukça zordur.
 • Kaynar bir suyun içine atıldığında yaşamını sürdüren hamam böceğinin kafası kopsa dahi 8 gün boyunca hayatta kalır.
 • Sağlam ayak yapıları ile günlerce yorulmadan yürüyebilirler.

Bu özelliklere sahip ve yok edilmesi için profesyonel desteğin şart olduğu hamam böceği ilaçlama uygulaması için İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’de faaliyet gösteren Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele uzmanlık gerektiren bir iştir. Hamam böcekleri, ülkemizde en çok şikayet edilen ve onlardan kurtulmak için en çok yola başvurulan bir böcektir. Genellikle evlerde olan ve her zaman kalorifer böcekleri ile karıştırılan hamam böcekleri, oldukça hızlı türeyip çoğalan bir haşeredir. Her böcek gibi hamam böceklerinin de zararları vardır. Son yıllarda böceklerin zararları konusu üzerinde fazlasıyla çalışma yapılmış ve çok farklı sonuçlara ulaşılmıştır. Hamam böcekleri, insanları ısırıp sokmasa da pek çok mikrobik ve enfeksiyonel hastalıkların doğmasına neden olurlar. Peki, hamam böceklerinin zararları nelerdir?

 • En önemli zararları elbette insan sağlığına verdikleri zararlardır. Genellikle ateşli hastalıkları, iltihaplanma ve benzer hastalıkların oluşmasına neden olurlar.
 • Deri ve cilt hastalıklarına sebep olurlar. Bu durum küçük çocuklar için daha tehlikelidir.
 • Maddi kayıplarla prestij kayıplarına da neden olurlar. Çünkü özellikle yeme içme işletmelerinde görünmeleri, işletmenin müşterileri tarafından hiç hoş karşılanmaz.
 • Gezindikleri her noktaya yüzlerce çeşit mikrop ve virüs bulaştırırlar. Bu virüsler uygun sıcaklık ve nem sağlandığında evlerimizle hızla çoğalmakta ve başka haşereler için de davetiye olabilmektedirler.

Hamam böceklerinden kurtulmak için asla bireysel yöntemlerle ve boş tekniklerle mücadele edilmemeli, mutlaka iyi bir ilaçlama firmasından destek alınmalı ve periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır. Verdiğimiz böcek ilaçlama yöntemleri ile her zaman en güvenilir hizmetleri size sunan firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla da sizlerin her zaman yanındadır. Şişli Böcek İlaçlama firmamıza ulaşmak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları her vatandaşın ekonomisine uygun olacak şekilde bütçenize dost bir anlayış ile hazırlanmaktadır. Firmamızda kullandığımız hamam böceği ilacı Sağlık Bakanlığından onaylı olduğu gibi sağlığınıza hiçbir zarar vermez. Firmamızda uygulanan hizmet politikası gereği “Önce İnsan Sağlığı” anlayışı hüküm sürmektedir. Bu anlayış çerçevesinde hamam böceği ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

 • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü
 • Uygulama sırasında kullanılacak böcek ilacı miktarı
 • Yok edilecek haşerenin türü ve sayısı belirleyici olur.

Hamam böceği ilaçlama fiyatları ve aklınıza takılan bütün sorular için 20 yılı aşkın süredir böcek ilaçlama şirketleri arasında farkını yaratan Şişli Böcek İlaçlama firmamızı günün her saati arayabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir