ev-ilaclama

İlaçlama yöntemleri nelerdir? Evinizi veya iş yerlerinizi ilaçlatmak istiyorsunuz fakat ne gibi yöntemler kullanıldığını bilmiyorsanız ve aklınızda şüpheleriniz varsa, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Böcek ilaçlama son zamanlarda oldukça revaçta olan bir sektöre haline gelmiştir. Çünkü artan kentleşme oranları haşerelerin yaşama alanlarını daraltmış, onların evlerimize girmelerine de olanak tanımıştır. Bu sebeple de çoğu kez böcekler ile mücadele etmek zorunda kalmışızdır. Her böcek ilaçlama firması farklı ilaçlarla hemen hemen aynı yöntemleri kullanmaktadır.

jel-ilaclamaJel İlaçlama Yöntemi

Jel ilaçlama yöntemi ilaçlama firmalarının en sık kullandığı metottur. Evinizin veya ilaçlama yaptırmak istediğiniz mekanın belirli noktalarına özel aletlerle jel şeklinde minik ilaçlar sıkılır. Kokusu olmadığı gibi, ilaçlama sonrasında da evinizi terk etmeniz gerekmez. Bu böcek ilaçlama türü daha hamam böcekleri ile kalorifer böceklerini kapsamaktadır.

Sıvı İlaçlama Yöntemi

Sıvı ilaçlama yöntemi daha çok büyük mekanlarda ve haşerelerin yoğun olduğu yerlerde en sık başvurulan ilaçlama yöntemidir. Öğrenci yurtları, fabrikalar, bodrum ve çatı katları, yazlık evler gibi pek çok alanda kullanılabilen ve olumlu sonuç veren bir yöntemdir. Sıvı ilaçlama uygulaması yaptırdıysanız evinizin dip ve köşelerini su ve deterjan gibi temizleyicilerle birkaç hafta asla silmemeniz gerekmektedir.

promini-ulv-cihaziULV veya Pülverizatör Uygulaması

Pülverizatör adı verilen aletle yapılan ve sisleme yöntemi olarak da bilinen bu ilaçlama uygulaması, tüm deliklere kadar etki ettiği için en etkili yöntemlerden biridir. Açık alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Kokulu bir ilaçlama olduğundan, ilaçlama esnasında ve sonrasında uygulama yapılan alanı terk etmeniz gerekecektir.

Fare İstasyonları

Fare istasyonları tüm fareler için hazırlanan bir uygulamadır. Farelerin içine girebilmesi için hazırlanan kutulara yem koyulur. Fareler bu yemlerden yiyerek bu kutu içerisinde ölür. Zehirlenerek öldüğü için koku yapmaz. Bu istasyon adı verilen kutular küçük çocukların erişemeyeceği yerlere koyulmalıdır.

fare-istasyonuFare ilaçlama uygulamasında %100 sonuç garantisi veren fare istasyonları birçok vatandaşımızı büyük bir dertten kurtarmıştır.

Biz Şişli böcek ilaçlama firması olarak sizler için ilaçlama yöntemlerimizi en kaliteli şekilde hazırlıyor ve sağlığınızı gözeterek sizlerin daima yanında oluyoruz. Bizimle çağrı merkezlerimiz aracılığı ile iletişime hemen geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir