kadikoy-bocek-ilaclama

Kadıköy böcek ilaçlama olarak hizmet verilen alanların başında gelmektedir. Kadıköy, asırlardır insanların yaşam alanı olarak kabul görmüştür. Bu bölge görsel açıdan harikadır. Binlerce insanın sürekli hareket halinde olduğu en yoğun nüfusa sahip ilçelerden biridir. Eski ve yeni yerleşim yerleri Kadıköy’ün zenginliklerine zenginlik katmaktadır. Artan yerleşimle beraber altyapı sorunları muhakkak yaşanmaktadır. Altyapı sorunları beraberinde böcekleri de getirmektedir. Böcek ilaçlama konusu burada gün yüzüne çıkmaktadır.

Büyük ilçeler bu tarz problemleri sürekli yaşamaktadır. Bu konularda mutlaka önlem alınması ve çözümün gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü tüm böcek türleri yüzlerce farklı alanda yaşayabilir. Bu alanların pek temiz yerler olduğu söylenemez. Bir böcek kanalizasyonda, bir çöpte yaşarken birden evinizin içerisine girebilir. Buralardan da insana mikrop taşır.

Kadıköy böcek ilaçlama konusuna da özen gösterilmelidir. Bu sayede maddi ve manevi olarak etkilenebilecek insanlar bu sorunlardan kurtulmuş olur.

Farelerden Kurtulma Yolları

Farelerden kurtulma yolları konusu insanlarımızı sürekli meşgul etmektedir. Bu konuda kesinlikle ciddi önlemler alınmalıdır. Bireysel olarak fareleri engellemek için yapılabilecek bazı yöntemler mevcuttur.

Kadıköy gibi büyük yerleşimleri barındıran alanlarda iş merkezleri, büyük alışveriş alanları bulunmaktadır. Örnek olarak iş yeri ilaçlama buralarda gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden biridir. Evlere daha yakın alanlar olarak apartman ilaçlama örnekleri de mevcuttur. Ancak önlem olarak delik, çatlak gibi yaşanılan bölgede oluşabilecek noktalar mutlaka müdahale edilerek kapatılmalıdır.

Bu noktalar farelerin girebilecekleri alanlardandır. Su da fareleri çekmektedir. Mutfak, banyo gibi alanlarda su birikintilerinin oluşmamasına özen gösterilmelidir. Fareler için çöp gibi atık maddelerin olduğu alanlar çok kıymetlidir.

Bu maddelerin mutlaka yaşanılan bölgeden uzaklaştırılması gerekmektedir. Aksi halde insanları ciddi şekilde tehdit eden hastalıklara sebebiyet verebilir. Fare ilaçlama konusu bu noktada gündeme gelmektedir.

İlaçlama Ücretleri

İlaçlama ücretleri bazı değerlendirmeler sonucunda farklılık göstermektedir. Fiyat konusunda açıklama getirmek çeşitli bilgilerin alınmasından sonra gerçekleşebilir. Bunlar değerlendirilerek ortak bir paydada buluşulup sonuç olarak fiyat belirlenir. Bu ölçeklerden bazıları şunlardır;

  • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilacın miktarı
  • Muzdarip olunan böceğin türü ve bulunan yoğunluğu