kakalak böceği ilaçlama

Kakalak böceği hamam böceklerinin bir alt türü olarak etrafımızda yaygın olarak bulunur. Günümüzde tür 4-5 bin arasında kakalak böceği olduğu bilinir. Ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika, otel gibi kapalı ve toplumsal alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlara da girebilen bu canlı için Şişli böcek ilaçlama firmamız kakalak böceği ilaçlama uygulaması vermektedir.

Nemli ve sıcak bölgelerden hoşlanan bu tür barındığı alan içinde sadece besin aramak için yer değiştirir. Özellikle şekerli gıdaları çok seven kakalak böceği geceleri aktiftir. Gündüzleri ise karanlık ve insanların kolaylıkla ulaşamayacağı köşelerde saklanmayı tercih eder.  Hamile ve dişi türleri 2.5 cm, erkek türleri ise 0.5 cm olan her alandan rahatlıkla geçebilir.  1 çift kakalak böceği yaşam süresi boyunca 1 milyon adet yavru bırakır.

İnsanların kişisel alanlarına giren kakalak böceği çok kısa sürede yumurtlayarak yayılabilir. Kanatları olduğundan her alanda rahatlıkla dolaı   mikrop yayma riski daha yüksektir. Dışarıda pis ortamlarda yaşadığından taşıdığı virüsü salya ve dışkı yoluyla açıkta kalan besinlerin üzerine aktarır.

Bu ise insanda birçok hastalığa sebep olur. Bunlar; verem, mantar, alerjik hastalıklar, astım, hepatit ve dizanteridir.  Bu hastalıklar kalıcı sorunlar bırakabileceği gibi ölümcül sonuçlara da neden olabilir. Kakalak böcekleri kafası koptuğunda dahi 1 hafta boyunca yaşayabilir ve genellikle ters dönerek ölür. Yaşam alanlarımızı mutlaka bu böcek türüne karşı korumalıyız.

Kakalak böceklerine karşı kişisel olarak mücadele etmeniz mümkün değildir bu nedenle güvenilir ve garanti sonuç veren firmalarla irtibata geçmeniz doğru olacaktır.

Şişli böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm haşere çeşitlerinde verdiğimiz hizmet gibi kakalak böceği ilaçlama hizmetini de gayet titiz bir şekilde yürütmekteyiz. Yıllardır vermiş olduğumuz en sağlıklı, hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmet anlayışımızla faaliyetini sürdüren Şişli böcek ilaçlama firmamıza 7/ 24 aktif olan müşteri temsilcilerimizi arayarak ulaşabilir ve kakalak böceği ilaçlama uygulaması talep edebilirsiniz.