Kakalak İlaçlama Yöntemleri

Kakalak İlaçlama Yöntemlerine ilişkin detaylara geçmeden evvel size kakalaklar hakkında detaylı bilgi vermek isteriz. Halk arasında üşengeç kişiler için kullanılan kakalak benzetmesi bu canlının tipik bir özelliğidir.

Ağır hareket eden ve sık yer değiştirmeyen bir canlı olan kakalak ilaçlaması iki farklı profesyonel yöntemle yapılabilir. Bunlardan ilki kokusuz ilaçlama uygulaması, diğeri ise jel ilaçlama uygulamasıdır.

Genellikle müşterilerin tercihine bırakılan bu iki yöntem gerekli durumlarda yalnızca kakalak ilaçlama firmasının insiyatifi doğrultusunda tercih edilmektedir. Yani işin doğrusu firma size böyle durumlarda hangi yöntemi öneriyorsa onunla hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Uzman eşliğinde gerçekleştirilen tüm uygulamalardan kesin ve net bir şekilde randıman alabilmeniz mümkündür.

Kakalak İlaçlamada Kokusuz İlaçlama Uygulaması

Kakalak ilaçlama iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bunlardan ilki müşteriler tarafından da rekor seviyede talep gören kokusuz ilaçlama uygulamasıdır. Hem kokusuz hem de hiçbir şekilde zararı olmayan bu ilaçla böceklere (kakalaklar) müdahale edildiği zaman evinizi ya da ofisinizi terk etmek zorunda kalmazsınız.

Bu ilaçlama sonrasında en az 3 gün boyunca hiçbir şekilde ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Bunun sebebi ise ilacın 3 güne yayılan bir zaman zarfı içinde etkisini göstermesidir. Bu süreçte böceklerin tamamı evinizin içinde imha edilmiş olur. Tabi bundan sonrasında ciddi bir temizlik gerekmektedir. Çünkü ortaya zaman zaman bazı alanlarda ölmüş böcek ölüleri çıkabilmektedir.

Kakalak İlaçlamada Jel İlaçlama Uygulaması

Kakalak ilaçlama için son yıllarda piyasaya sürülen ve aynı zamanda yeni nesil bir ilaçlama yöntemi olarak da karşımıza çıkan jel ilaçlama uygulaması bu tür böceklerin özellikle daha az yoğunlukta olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. Özel bir maddeden hazırlanan jel şeklindeki bu ilaç özellikle böceklerin rahatça girdiği alanlara sıkılabilmektedir.

Kendi özel tabancası aracılığıyla sıkılan bu ilacı mutlaka işten anlayan bu konuda gerekli tüm eğitimleri almış kişiler kullanmalıdır. Zira içerisindeki madde zehirli olduğu için bilinçsiz bir şekilde kullanan kişiler kendilerine ve başkalarına zarar verebilir. Bu yüzden bu ilaçlama işleminin titizlikle yapılması çok önemlidir. Gayet dikkatli bir şekilde gerekli alanlara sıkılan ilaç sayesinde kakalak böceklerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir