Kalorifer Böceği İlaçlamada Kullanılan İlaçlar

Kalorifer böceği ilaçlamada kullanılan ilaçlar çeşitlilik göstermektedir. Çünkü kalorifer böcekleri her yerde farklı büyüklükte, farklı yoğunluktadır. Bu yüzden yerine ve yoğunluklarına göre farklı ilaçlama uygulamaları kullanılmaktadır. Özellikle kalorifer böceği ilaçlama ciddi bir maharet gerektirmektedir.

Bu ilaçlama uygulamalarının nasıl yapılacağı ve hangisinin tercih edileceği kesinlikle uzman ilaçlama ekibi tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü hemen her yazımızda ilaçlama işinin son derece hassas ve sağlığı doğrudan ilgilendiren bir konu olduğunu belirtiyoruz. Bu yüzden uzman ilaçlama ekibi ilaçlama yaptıracağınız alana gelerek 3 farklı aşamada çalışmalar yürütürler. Kalorifer böceği ilaçlama uygulamasının 3 aşaması şu şekildedir:

1-) Keşif Aşaması: Keşif aşamasında uzman ekip ilaçlama yapacağı ortamı tanımak üzere kısa bir turlama gerçekleştirir. Kontroller yapar. Ortamı tanır. Böceklerin hangi alanlarda yoğun olduğunu tespit eder ve notunu alır.

2-) Karar Aşaması: Karar aşaması kısmında ise keşif sonrası toplantı yapan ekip neler yapılacağını konuşur. Hangi böceklere rastladıklarından ve nerelerin hangi ilaçla ilaçlanacağının kararı bu aşamada alınmaktadır.

3-) Uygulama Aşaması: Uygulama aşaması ilaçlama operasyonunun başladığı aşamadır. Karar toplantısında alınan kararlar doğrultusunda ilaçlama ekibi uygulamayı gerçekleştirir. Ve sonrasında ise hizmet verdiği müşteriyi bilgilendirir.

Kalorifer böceği ilaçlama işlemi karar aşamasında belirlenen 3 ilaçlama şekliyle gerçekleşmektedir. İlaçlama konusunda uzman olan ekiplerimiz tarafından uygulanan yöntemler ile bütün haşere türlerine karşı mücadele verilmektedir. Pire ilaçlama, akrep ilaçlama, hamam böceği ilaçlama işlemlerini yapmak ve sağlığınızı tehdit eden haşerelerden kurtulmak için İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in bütün ilçelerinde faaliyet gösteren Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7/24 arayabilirsiniz.

Jel İle Müdahale

SONY DSC

Jel İle Müdahalede kalorifer böceği ilaçlama işlemi yukarıda bahsettiğimiz ilk 2 aşamanın sonucunda alınan kararla gerçekleşir. Çünkü bu türden bir ilaçlama yapılması kalorifer böceklerinin yoğunluklarıyla alakalı bir durumdur. Çoğunlukla böceklerin az olduğu alanlarda uygulanmakta olan jel ile mücadele işlemi şu şekilde gerçekleşir:

  • Kalorifer böceğine tesir edecek jel kıvamında özel bir ilaç hazırlanır.
  • Hazırlanan jel ilaç kendi özel tabancası yardımıyla belirlenen alanlara sıkılır.
  • Sıkılan alanlar çoğunlukla kapı ve pencere köşeleri, dolap ve çekmece içleri, lavabo ve tesisatın bulunduğu alanlar ve böceklerin güzergâhlarıdır.
  • Böcekler bu jeli yem olarak tüketirler. Ve zehirlenirler. Aynı zamanda üzerlerine bulaşan jeli yuvalarındaki diğer böceklere de taşırlar.

Yoğun Bölgelerde Kokulu İlaçlamakokulu

Yoğun Bölgelerde kokulu ilaçlama kalorifer böceği ilaçlama uygulamasında kullanılan diğer bir yöntemdir. Fakat bu yöntem çok fazla böcek yoğunluğunun olduğu ortamlarda gerçekleşir. Jel ilaçlama kadar basit ve kullanışlı değildir. Kısa vadede çözüm sağlar ancak bazı zorlukları da bulunmaktadır. Kokulu ilaçlama cihazıyla gerçekleşen ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan ortamın en az 4-5 saat kadar kapalı kalması gerekmektedir. Hatta ilacın etkili olması için bu süre 1 güne kadar da uzatılabilir. Kokulu ilaçlamanın böcekler üzerindeki tesiri ise şu şekilde gerçekleşir: Aşırı ağır ve keskin bir kokusu olan ilaçtan dolayı nefes alamayan böcekler boğularak imha edilmektedir.

Kokusuz Sıvı İlaçlamasıvı

Kokusuz Sıvı İlaçlama uygulaması Kalorifer böceği ilaçlamada kullanılacaksa şayet 3-4 gün kadar ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Bunun en önemli sebebi ise ilacın etkili olabilmesidir.

Böcek ilaçlama şirketleri içinde 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamızda insan sağlığı önceliklerimizin en başında yer alır. İstanbul’un yanı sıra Kocaeli ve İzmir’de haşereler ile mücadele eden vatandaşlarımızın imdadına yetişen Şişli Böcek İlaçlama firmamız bir telefon uzağınızda sizlere hizmet etmek için bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir