Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? Diye soranları yan yana dizsek Dünya’yı en geniş yeri olan Ekvator’dan 2 kez turlamış oluruz. Özellikle apartmanda yaşayanların sorunu olan bu böcekler çıldırtıcı boyutta insanları rahatsız etmektedir. Firmamıza en fazla şikâyet gelen haşerelerden biri kalorifer böcekleridir. Gerek evlerde ve iş yerlerinde, yeme içme işletmelerinde, okullarda, konaklama yerlerinde, bahçelerde ve parklarda sayıları ve türleri oldukça fazla olan bu haşere ile mücadele etmek de oldukça zordur.

  • Kalorifer böceğinin en bilinen özelliği elbette ki çok sayıda yumurtlamasıdır. Tek seferde bir kalorifer böceği bile, kısa bir süre sonra ardında onlarca kendi türünden haşere oluşmasına neden olabilir.
  • Ayrıca yaz aylarında sayılarında oldukça fazla bir artış olan bu haşere, nemli bölgelerin baş böceklerindendir.
  • Özellikle lavabo çevresinde, banyoda ve tesisatın geçtiği yerlerde sıkça kendilerine rastlanmaktadır.

Hamam böceği familyasından olan kalorifer böceği ile mücadele etmek için sektörde kendi markasını yaratmış profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. İşte bu noktada İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde sağlamış olduğu kaliteli ve kesintisiz hizmet anlayışı ile hareket eden Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, randevu talep edebilirsiniz.

Kalorifer Böceği İle Mücadele

Kalorifer böceği ile mücadele kısmı herkesin ilgilendiği bir konudur. Çünkü insanlar ne şekilde olursa olsun yeter ki bu böceklerden kurtulayım düşüncesiyle hareket ettiği için rast gele kolları sıvayarak mücadeleye kalkışmaktadır.

Hemen herkes evinde kalorifer böceği gördüğü zaman onlarla bireysel mücadele vermeye başlar. İlk aşamada sayısı bir tane olan haşerenin başarılı bir şekilde yok edildiği düşünülür. Fakat ortalama olarak 2-3 hafta sonra onlarca kalorifer böceği ile hiç beklemediğiniz bir anda yeniden karşılaşırsınız. Çünkü bireysel bir yöntemle, aşırı hızlı yumurtlayan bu haşereden sadece anlık olarak kurtulabilirsiniz. Bu kesin bir çözüm olmamakla birlikte geçicidir de. Peki, kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum?  Acil olarak böcek ilaçlama firması ile anlaşmalı, evinizdeki hemen her noktayı ilaçlatmalısınız. Haşere şikâyetiniz bitene kadar periyodik ilaçlamalara da devam etmelisiniz.

Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? Sorusunun tek yanıtı profesyonel kalorifer böceği ilaçlama işlemidir. Aksi durumda kontrol altına alınmayan kalorifer böceği çiftleşerek sayısını arttırır ve rutin yaşamı durma noktasına getirir. Evdeki böceklerden kurtulmak için başvurduğunuz bireysel mücadele ise soruna kalıcı yanıt vermemekle beraber ekonomik kayba neden olmaktadır. Tiksindiğimiz bu kalorifer böceklerinden kurtulmak için yapmanız gerekenler:

  • Kalorifer böceğini evinizde gördüğünüzde onları öldürmemelisiniz.
  • Çünkü yumurtalarının daha çabuk şekilde evinize bulaşmasına sebep olursunuz.
  • En akılcı ve pratik yok, böcek ilaçlama servisi ile anlaşmaktır.

Şişli Böcek İlaçlama firmasının sizlere sunduğu hizmetler sadece maddi noktada kalmamaktadır. Bizlere her zaman her haşere türü hakkındaki sorularınızı sorabilir, merak ettiklerinizi bizlere danışabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz her zaman bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bir önceki yazımız olan Çıyan Nedir başlıklı makalemizde Çıyan Nedir? ve Şişli Böcek İlaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir