kene-ilaclama-

Kene ilaçlama ülkemizde son yıllarda halkımız tarafından oldukça rağbet görüyor. Kenelerden korunmak daima çok önemlidir. Çünkü kene önemli hastalıkların yaşanmasına neden olan kan emici bir haşere türüdür. Keneler kan emme aşamasında envai çeşit hastalığın yaşanmasına neden olurlar.

Kene ilaçlama ve kene çıkarma yöntemlerinde yanlış bilgiye sahip olan kişilerin uygulamaları nedeniyle de çok sayıda kişi hayatını kaybetmektedir. Kene ile mücadele aşamasında tamamen alanında uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Vücudunuzda görülen bir kenenin tedavisi mutlaka sağlık kuruluşları tarafından gerçekleşmelidir. Aynı zamanda ortam içerisinde var olan keneler için kene ilaçlama firmaları tarafından profesyonel ilaçlama hizmeti talep edilmelidir.

Kenelerin Özellikleri Nedir?

Kenelerin özellikleri nedir? Kene haşeresi ile profesyonel mücadele veren firmamız bu canlıları yakından tanıyor. Fakat durumun ehemmiyetini anlamak ve gerekli tedbirleri almanız için sizlerin de kenelerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının nedeni olan kenelerin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Keneler kendi aralarında türlere ayrılırlar.
 • Bazı kene türleri zararsız olsa da ülkemizde görülen kenelerin büyük bir kısmının ölümcül virüs taşıdığı görülmüştür.
 • Kahverengi ve kırmızı renklerine sahip olan kene küçük oval bir yapıya sahiptir.
 • Keneler küçük böcekler olsalar da gözle fark edilebilirler. Bu böceklerin gözle fark edilebilmesi kene ile mücadele aşamasını kolaylaştırmaktadır.
 • Kene insanların derisi üzerinde sıkıca yapışarak kan emmek için kendine sürekli yer arayan bir canlıdır.

Şişli kene ilaçlama servisi olarak tüm kene türleri hakkında gerekli bilgi ve ilaçlama ekipmanına sahibiz. İlaçlama personellerimiz alanında uzman olup Sağlık Bakanlığından onaylı kene ilacı ve ilaçlama yöntemlerini kullanmaktadır.

Kenelerden İnsanlara Bulaşan Hastalıklar

Kenelerden bulaşan hastalıkların yanında kene ısırması sırasında doğru önlem alınmadığında ölümcül vakaların yaşandığını artık hepimiz biliyoruz. Kırsal bölgelerde yaşayan insanların adeta kabusu olan kene ile mücadele etmenin aciliyetini sebep olduğu hastalıklara göz atarak kavrayabilirsiniz. Keneler;

 • Kayalık Dağ Lekeli Humması
 • İyme hastalığı
 • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı
 • Artan Ateş
 • Babeziyoz
 • Colorada kene Ateşi hastalıklarına neden olur.

Kenelerden insanlara geçen hastalıklar ilerleme aşamasında ortaya çıkan belirtilerle kendini göstermektedir. Hastalığın türüne göre ortaya çıkan belirtiler farklılık gösterse de genel olarak kişide; halsizlik, kusma, dışkıda kan, kaslarda ağrı, eklemlerde ağrı, baş dönmesi gibi belirtiler gözlemlemektedir.

Kenelerden korunmak için uzman ekibimiz ekonomik kene ilaçlama fiyatları ve güvenilir hizmetiyle daima görev başındadır. İlaçlama servislerimize haftanın yedi günü yirmi dört saat ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir