Kene

Kene olarak bildiğimiz ve neredeyse insanlığın varoluşundan bu yana hayatımızda olan bu canlılar özellikle son dönemlerde gündeme gelmişlerdir.

Geçmişte özellikle bağ, bahçe ve tarım işiyle ilgilenen insanların vücutlarına yapışarak kan emen hafif ilerleyen hastalıklara sebep olan bir canlıyken yakın zamanda çok ciddi hastalıklar bulaştırarak can alan bir canavara dönüşmüş durumdalar. Son dönemde medyada sıkça yer alan kene yüzünden ölüm haberleri insanları çok büyük bir korku ve paniğe sevk etmiştir.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi adıyla bilinen ve birden bire hayatımıza giren bu hastalığın mikrobunun taşıyıcısı kenelerdir.  Hiçbir şekilde bizim topraklarımızda görülmeyen hatta kilometrelerce uzakta olan deniz aşırı ülkelerden gelen ismini bile söylemekte zorlandığımız bu hastalık bizlerden sevdiklerimizi almıştır.

Belediyeler tarafından önlem olarak yapılan kene ilaçlama işlemleri hiçbir şekilde yeterli olmamaktadır. Yine belediyelerin her anlamda yetersiz personellerince düşünülen ve keneleri yiyerek yok etmeleri için ormanlık alanlara salınan Sülün isimli canlılardan beklenen randıman alınamamıştır. Keneler üremeye ve giderek yayılmaya devam etmişlerdir. Kene ile mücadele profesyonel bir ekibin yapabileceği ciddi bir sorumluluktur. Kene ilaçlama uygulaması için firmamıza İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin bütün ilçelerinden irtibata geçebilirsiniz. Şişli Böcek İlaçlama firmamız başarılı ekibi ve kaliteli malzemeleri ile bir telefon uzağınızda bekliyor.

Profesyonel Kene İlaçlama Ne kadar Etkili?

Profesyonel kene ilaçlama ne kadar etkili? Asıl sorulması gereken sor elbette budur. Ancak en başta belirtmek isteriz kene ilaçlaması şayet belediyeler gerçekleştiriyorsa kesinlikle bir etkisi olmadığı apaçık ortadadır. Bu türden bir ilaçlamanın profesyonel hizmet vermekte olan bir firma tarafından yapılması gereklidir. Aksi takdirde boşuna vakit harcamış olursunuz. Öyle ki keneler çok dayanıklı haşerelerdir.

İnanması çok güç gibi gözükse de açlığa tam 550 gün dayanabilmektedirler. Bazı kenelerde ise göz bulunmamaktadır. Bu kadar zararlı olan bu kenelerin insan ve hayvanların kanı dışında beslenmelerini sağlayabilecekleri bir şey söz konuş değildir. Firmamıza arayıp kene ilaçlama uygulaması yaptırmak istediğinizde soracağımız 2 soruya vereceğiniz yanıt maliyetin belirlenmesini sağlar. Bu sorular;

  1. İlaçlama yapacağımız alanın metrekare cinsinden büyüklüğü ne kadardır?
  2. Yok edilecek pirenin türü ve yoğunluğu nedir?

Vermiş olduğunuz yanıtların ardından uygulamada kullanılan pire ilacı miktarı belirleyici olur ve bütçenizi aşmayacak bir ücretlendirme oluşturulur. Pire ilaçlama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Şişli Böcek İlaçlama firmamızı 7/24 arayabilirsiniz.

Kene İlaçlama Firmalarının Faydaları

Kene ilaçlama firmalarının faydaları arasında en önemlisi şudur ki: Bu firmalar belediyelerin ilkel yöntemlerle gerçekleştirdiği kene ilaçlama işlemini son derece modern yöntemlerle yapmaktadırlar. Ellerinde bulunan teknolojik cihazlar sayesinde keneler başta olmak üzere her türlü haşere, böcek ve kemirgen türünün imhasında aktif rol oynamaktadırlar. Bazı ilaçlama firmalarıyla anlaşma yapan belediyelerde bulunmaktadır.

Kendi uygulamalarının yetersiz olduğunu fark eden bazı belediyeler firmalarla anlaşarak etkin ilaçlama hizmeti almaktadırlar. Bu konuda Şişli böcek ilaçlama firması en başarılı hizmetlerden birini vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir