kirkayak-nedir

Kırkayak nedir? Elbette bir haşere türü, ancak onu diğer haşerelerden ayıran özellikleri var. En önemli farkları da görünüşleri! Kırkayaklar dış görünüş bakımından pek çok haşereye göre oldukça farklı bir haşeredir.

Bu nedenle de hayvan bilimciler tarafından en fazla araştırılan, üzerinde en çok deney yapılan bir böcek türüdür. Yapılan araştırmaların en önemli verisi, kırkayakların toplamda 40 ayağa sahip olmamaları ile birlikte, en az 36 en çok 750’ye varan ayaklarının olmasıdır. Bununla beraber görüldüğü yerlerde insanlara zarar veren kırkayak ile mücadele etmek yalnızca profesyonellerin işidir.

Bu bağlamda bu haşereden kurtulmak için referansları sağlam böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli, kırkayak ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Peki, kırkayak nedir ve nerelerde bulunur?

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özellikleri onu diğer haşerelerden ayıran ve tanımamızda yardımcı olan ayrıntılardır. Bu haşere ile mücadele etme aşamasında özelliklerini iyi bir şekilde bilmeli ve tehlikelerine karşı tedbir almalısınız. Kırkayakların özellikleri başlıklar halinde sıralanacak olursa;

  • Silindir şeklinde olan vücudu ile oldukça farklı bir türde olan bu haşerenin vücudu segmentlidir.
  • Halka halka boğumlardan oluşan kırkayaklar oldukça yavaş yürümektedirler. Çünkü o kadar ayağı aynı anda aynı senkronize bir şekilde kullanmak oldukça zordur.
  • Kırkayaklar genellikle çıyanlarla çok fazla karıştırılır. Çünkü tespih böcekleri ve çıyan ile aynı türden gelmekle birlikte, onlarla da akrabadır.
  • Otçul beslenen kırkayaklar genellikle çürümüş bitkileri de yemekten zevk alır.
  • Genellikle ağaçların üzerinde, yapraklarda bulunan bu haşere evlerimize de saksılarımız üzerinden gelmektedir.
  • Başka haşereleri de kendilere çeken bu haşere, onlar için oldukça doyurucu ve besleyici bir yemdir. Çünkü oldukça etli bir yapıdadır.

Kırkayak ve doğada bulunan bütün haşereler ile mücadele eden Şişli Böcek İlaçlama firmamız ekonomik, kaliteli ve 7/24 kesintisiz hizmet anlayışı ile İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamızı arayarak başta kırkayak ilaçlama olmak üzere; akrep ilaçlama, hamam böceği ilaçlama, pire ilaçlama uygulamalarını da yaptırabilirsiniz.

Kırkayaklardan Kurtulma Yolları

Bu haşerenin evimizde var olması demek, çok farklı haşerelerin de evimizde olması demektir. Örneğin örümcek, fare, hamam böcekleri, kalorifer böcekleri gibi… Ayrıca kırkayak sokması da insanlar için oldukça zararlıdır. Çünkü bazı kırkayak türleri insanları ve evcil hayvanları sokabilmektedir. Bu nedenle en modern ve yeni böcek ilaçlama yöntemlerini kullanarak bu haşereden kurtulmak gerekir. Firmamızda kırkayak ve diğer haşereler için uygulanan böcek ilaçlama yöntemlerini başlıklar altında sıralayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama diyebiliriz.

Böcek ilaçlama Şişli olarak sizlere sunduğumuz her yöntem, en kaliteli böcek ilaçları ile hazırlanmakla birlikte alanında en yetkin ve garantili sonuçları da size sunmaktadır. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir