kulagakacan_ilaclama

Kulağakaçan ile mücadele geceleri kulağınızda vızıldayan bir haşerenin varlığını hissedip uyanmanızla beraber başlamış olur. Kulağakaçan,  adından da anlaşıldığı gibi insanların ve özellikle hayvanların kulaklarından giriş yaparak vücudunda dolaşan haşere türüdür.

Kafasındaki antenleri sayesinde insan ve hayvanları hisseder ve kulaklarımız üzerinden vücudumuza girerler. Kulağakaçan ile mücadele etmek için bu haşerenin özelliklerine gelin hep beraber bakalım;

  • Kulağakaçanı tanımak diğer haşerelere göre daha kolaydır. Çünkü değişik renklerde olabilir. Özellikle sarı ve kahve tonları, kırmızının tonları daha çok görülür.
  • Esnek ve yumuşak bir yapıya sahip olan bu haşerenin alt kısmında 2 adet kıskaç bulunur. Bu sebeple de zaten halk arasında saçkıran böceği olarak bilinir.
  • Genellikle geceleri aktif halde olan bu haşere türünü, kulağımıza girdiğinde fazlasıyla hafif ve esnek olduğu için hissetmeyiz bile. Bu nedenle de evimizde onlardan bir tane dahi görmüş olmamız, aklımıza hemen onlardan bir sürü daha olduğunu getirmelidir.
  • Diğer haşerelere göre vücudunda fazla mikrop barındırmasa da kıskaçları onu yeterince tehlikeli kılmaktadır.
  • Bir de kulağımız üzerinden baş kısmımızın içine girmesi ve orada aylarca yaşayabilmesi ciddi tehlikelere yol açmaktadır.

Kulağakaçan ile mücadele etmek elbette profesyonellerin işi. Sorunun çözümüne geleneksel metotlar ile çare aramaya çalışmak sonu hüsran ile bitecek nafile bir çabanın ürünüdür. Kulağakaçan ve diğer haşerelerin yok edilmesinde uzman olan ekibimizin titiz çalışması ile yürütülen kulağakaçan ilaçlama uygulaması için firmamız ile günün 24 saati irtibata geçebilirsiniz.

Kulağakaçan Böceği İlacı

Kulağakaçan böceği ilacı dışarıdan satın alınarak amatör kişiler tarafından uygulandığında fayda değil zarar sağlarlar. Kulağakaçan böceği ilacı Sağlık Bakanlığından onaylı olmadan sahte bir şekilde sizlere satılabilir ve ilacın etkisi ile haşereler değil yok olmak giderek çoğalabilir. İnsan sağlığında da ciddi tehdit oluşturan kulağakaçandan kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmak şarttır.

Kulağakaçan’dan Nasıl Kurtulunur?

Kulağakaçandan nasıl kurtunulur? Aslında kulağakaçan böceğinden tek başımıza aldığımız yöntemlerle kurtulmamız oldukça zordur. Çok iyi saklandıkları için onları bulup yok etmemiz fazlasıyla uğraştırıcı olduğu gibi sonuçsuzdur da. Özellikle bitkilerle beslenen ve bahçe içinde olan evlerde, ağaçlık yerlerde fazlasıyla bulunan ve tehlike saçan bu haşerelerden ancak iyi bir böcek ilaçlama şirketi yardımlarıyla kurtulmamız mümkündür.  Sizler için her zaman her haşere türünde en iyi sonuçları veren Şişli böcek ilaçlama firmamız daima hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir