Pire İlaçlama Nedir?

Pire ilaçlama nedir? Özellikle bilmeyenler için ifade etmek gerekirse, son derece tehlikeli olan bu haşere türünün profesyonel pire ilaçlama ekiplerince yok edilmesine denilmektedir. Pire ilaçlama işlemi ziyadesiyle zor bir işlemdir. Ve mutlaka işi bilenler tarafından yapılması gerekmektedir. Oldukça tehlikeli olan pireler çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar ufak olurlar.

Ufak oldukları için çoğu zaman sizin yaşam alanınıza yerleştikten çok uzun bir süre sonra onları fark edebilirsiniz. Fark etseniz bile zıplayıp önünüzden geçerken sadece birkaç saniyeliğine size görünürler. Ancak bu kadar ufak olmalarına rağmen taşıdıkları mikroplar boylarından çok daha büyüktür. Ve bizleri ısırdıklarında aklınıza gelecek ya da gelemeyecek kadar ciddi boyutta hastalıkları bulaştırabilmektedirler.

Pire ile mücadele için firmamızı aradığınızda yetkililerimiz sormuş olduğu 2 soruya vereceğiniz yanıt fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynar. Bu soruları başlıklar altında verecek olursak;

  1. İlaçlama yapacağımız pirenin yoğunluğu ne kadardır?
  2. Uygulama yapılacak alanın metrekare cinsinden büyüklüğü nedir?

Vermiş olduğunuz yanıtlar ardından belirlenen pire ilacı miktarı ile belirlenen pire ilaçlama fiyatları bütçenizi aşmayacak şekilde oldukça ekonomik maliyetler olarak hesaplanır. İstanbul, Kocaeli ve İzmir gibi metropol kentlere 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Şişli Böcek İlaçlama sitemize iletişim numaralarından ulaşabilir, Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? Tabi ki yaptırmayı düşünenler için ciddi bir merak konusu. Düşünenler için acele etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü pireleri daha çok yeni far etmiş olabilirsiniz. Ve onlar çok uzun süredir sizin yaşam alanınızda olabilirler. Ve eğer hızlı bir şekilde pire ilaçlama yaptırmaz iseniz daha da çoğalacaklar ve bu kez önünü almak çok güçleşecek. Mutlak surette bu pire ilaçlama konusunda hizmet veren böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. İrtibata geçtiğinizi varsayalım. Böcek ilaçlama ekibi evinizi ilaçlamak üzere operasyona geldi. Peki, pire ilaçlama nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Pire ilaçlama işlemi için evinize gelen ekip kısa bir keşif yapar.
  • Keşif sonrası gerekli teçhizatlarını ayarladıktan sonra ilaçlama işlemine başlar.
  • Pire ilaçlamada her zaman öncelikli olarak kokulu ilaçlama yöntemi tercih edilir.
  • Kokulu ilaçlamada kullanılan keskin bir kokuya sahip madde pirelerin havasız kalarak boğulmalarına sebep olmaktadır.
  • Kokulu ilaçlama esnasında varsa tahtakurusu vb. diğer böceklerde yok edilmiş olur.

Bu ilaçlamadan sonra ilaçlama yapılan yerin saatlerce havalandırılması ve sonrasında temizlik yapılması gerekmektedir.

Pire İlaçlamanın Zorlukları

Pire İlaçlamanın Zorlukları şu şekilde sıralanabilir:

  • Pireler küçük oldukları için ilacın kokusunu fark ettikleri an kaçacaklardır. Ve küçük vücutları sayesinde her yere gizlenebileceklerdir. Bu yüzden ilaçlamayı yapan personelin bu tür zorlukların başına gelebileceğini biliyor ve ona göre işlem uyguluyor olması gerekir.
  • Pireler yapılan kokulu ilaçlama işleminden etkilenmeyebilirler. Bu durumda kesin çözüm olan buharlı ilaçlama tekniği kullanılır. Bu teknik pire ilaçlama işleminde son çaredir.

Sizde pireler başta olmak üzere, böcek, haşere ve diğer kemirgenlerden kurtulmak için mutlaka böcek ilaçlama firmamızı arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir