pirelerden korunma yolları

Pirelerden korunmanın yolları arasında en başta gelen şey: yaşam alanınızda pirelerin varlığını fark ettiğiniz an bir pire ilaçlama firması ile irtibata geçmektir.

Pirelerden korunmak için firmamızdan 7/24 destek ve hizmet alabilirsiniz. Pire ile mücadele işlemlerini TSE onaylı ilaçlarla gerçekleştiren firmamız, halk sağlığını korumak için uzun yıllardır mücadele etmektedir.  Şişli böcek ilaçlama servislerimiz insanların pirelerden kurtulmasını güvenilir yöntemlerle sağlamaktadır.

Şişli böcek ilaçlama servisimiz uzun yıllardır gerçekleştirdiği pire ilaçlama operasyonlarında o denli başarılı olmuştur ki hizmet alanın bulunduğu ilçe olan Şişli’den çıkarak bütün İstanbul geneline kadar yayılmıştır. Ayrıca Şişli böcek ilaçlama firmamız son dönemde ilaçlama hizmet bölgesine İzmir ve Kocaeli’ne bağlı ilçeleri de dahil etmiştir.

Özellikle evcil hayvanların bulunduğu alanlarda pireler ile baş etmek çok zordur. Parazit gurubunda yer alan bu zararlı canlılarla baş etmenin yolu, öncelikle yasal firmalardan yardım almaktır. Yasal olmayan firmalar pire ilaçlama uygulamalarında insan sağlığına zarar vermektedir. Pire ilaçlama işlemlerinde amatör firmaların kullandığı kalitesi ilaçlar birçok insanın sağlığına mal olmaktadır. Özellikle astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalığı bulunan kişilerin bulunduğu ortamlarda yapılan sağlıksız uygulamalar, bu kişilerin hastalıklarını tetiklemektedir.

Uzman firmaların gerçekleştireceği işlemler sayesinden bu parazitlerden kurtulurken sağlığınıza zarar vermezsiniz. Pirelerden korunma işlemleri, genellikle sıvı ilaçlarla gerçekleştirilmektedir. Uygulanacak alana göre kokulu ve kokusuz yöntemler uygulanmaktadır. Şişli böcek ilaçlama servislerinin uzman personelleri, hangi yöntemi kullanacağına, size hangi yöntemin uygun olduğuna karar vereceklerdir.

Pirelerin Zararları 

Parazitlerin insanlara vereceği en büyük zarar, pire ısırığıdır. Çeşitli türleri bulunan pire ısırığı sonucunda insanlara bazı hastalıklar bulaşmaktadır. Bu parazitlerin erişkin olanları kan emerek yaşamlarını sürdürmektedir. Çeşitli canlılardan kam edikleri için hastalık taşımaktadırlar. Ayrıca bu durum deri üzerinde kaşıntı ve kızarıklık oluşturmakta, canlılar üzerinde rahatsızlık hissine ve huzursuzluğa neden olmaktadır.

Bilinen Türleri 

 • Kedi Piresi
 • Köpek Piresi
 • Su Piresi
 • Kar Piresi
 • Pamuk Piresi
 • İnsan Piresi
 • Kuş Piresi

Doğal Yollarla Parazitlerden Kurtulma

Pire ilaçlama işlemi sonrasında yapılması gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

 1. Yaşam alanlarınızı sürekli olarak dezenfekte etmelisiniz.
 2. Evcil hayvanlarınızın hijyenine özen göstermelisiniz.
 3. Evcil hayvanlarınızı suyla ve doğal sabunlarla sürekli yıkamalısınız.
 4. Yatak çarşaflarınızı ve yastık kılıflarınızı kaynar suda yıkamalısınız.

Daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir