sancaktepe-bocek-ilaclama

Sancaktepe böcek ilaçlama konusunda hizmet verilen alanlardan bir tanesidir. Sancaktepe, günümüzde birçok büyük yatırımın yapıldığı, sürekli gelişime açık bir alanı kapsamaktadır. 3. köprü, büyük hastaneler, yeni yerleşimler burayı ilgi odağı haline getirmektedir. Yeşilliğin ve insan hayatının birleştiği bir nokta olmaktadır.

Yapılan yeni yatırımlarla birlikte nüfus oranı devamlı artmaktadır. Yeni kurulan yerleşim alanları da, eski yaşam birimleri de böcek problemlerinden ötürü muzdarip bir konumdadır. İlaçlama konusu muhakkak burada yaşayan insanların sıkça akıllarından geçer.

Sancaktepe böcek ilaçlama konusunda hizmet verilmesi gerekmektedir. Şehir yaşantısıyla doğal yaşamın ayrışması sonucunda böcek türleri kendilerine yer aramaya başlamışlardır. İnsanların besin kaynaklarına yakınlığı böcekleri bize doğru çekebilmektedir. Böceklerin insan için ne kadar tehlikeli olabildiğini düşünürsek, mücadele konusunda ne kadar kararlı olmamız gerektiğini hissederiz.

Böcekler binlerce farklı alanda yaşamını sürdürebilir. Bunlar arasında aklınıza dahil gelmeyecek pis ve mikrop saçan alanlar da vardır. Bu noktalarda yaşamını sürdüren böcekler, insan yaşam alanlarına geldiklerinde beraberinde getirdikleri ölümcül hastalıkları bulaştırabilirler. Düzenli olarak ilaçlama yapılmazsa ciddi sağlık problemlerinin oluşumu gerçekleşebilir.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

İlaçlama yöntemleri nelerdir? Konusunu insanlarımız merak etmektedirler. Yaşadığımız alanları ilaçlatmaya karar verebilmek için tabii ki bu konuda bilgi almak istememiz en doğal hakkımızdır. Doğada bulunan tüm böcek türleri için aynı yöntemin kullanıldığını söyleyemeyiz. Buna bağlı olarak veya ilaçlama yapılacak alanın özelliklerine göre değişebilen tercihler mevcuttur. Bu çeşitlerden bazıları şunlardır;

  • Sıvı İlaçlama: Bu yöntem sıvı halindeki ilacın püskürterek uygulanması şeklinde gerçekleşir.
  • Kokusuz İlaçlama: Daha çok sürekli işleyen alanları ilaçlamak için kullanılır. İş yeri ilaçlama bunun için örnek olarak gösterilebilir. Günlük yaşam engellenmeden yapılmaktadır.
  • Kokulu İlaçlama: Çok etkili bir yöntemdir. Kokusu sayesinde böceklerin korkulu rüyası olur.
  • Jel İlaçlama: Jel bazı bölgelere uygulanır. Kokusundan etkilenen böcekler ölür.

İlaçlama Fiyatları Pahalı Mıdır?

İlaçlama fiyatları pahalı mıdır? Gibi sorular bu durumdan muzdarip insanlarımız tarafından sorulmaktadır. Buna cevap verebilmek için şu soruların cevabının bilinmesi gerekmektedir;

  • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü
  • Alandaki böcekler ve yoğunlukları
  • Kullanılması gerekecek olan ilacın miktarı