Şile Böcek İlaçlama

Şile böcek ilaçlama açısından bulunduğu bölge sebebiyle hizmet verilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Şile İstanbul’un en güzel ilçelerindendir. Eski zamanlardan beri insanların uğrak mekanı olmayı başarmıştır. Yeni gerçekleştirilen yatırımlarla Şile sürekli olarak gelişmektedir.

Yeşilleri ve denizi sayesinde insanların tercih sebebi olan bu bölgeye rağbet günden güne artmaktadır. İnsanların sayısının artması böceklerin de ilgisini çekmektedir. Böylesine güzel bir doğa ortamı ve insanların olması mutlaka böceklerin hedefi olmasına sebep olmaktadır. İnsanlar besin kaynaklarına yakındır. Böcekler de binlerce farklı alanda yaşamına devam edebilirler. Bundan dolayıdır ki böcek ilaçlama konusu gün yüzüne çıkmaktadır. Sebep olabildiği hastalıklar düşünüldüğünde bu konuyla ciddi şekilde ilgilenilmelidir. Şile böcek ilaçlama konusunda ihtiyaç olanı gerçekleştirilmelidir.

İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

İlaçlamada kullanılan yöntemler bazı değerlendirmelere göre farklılık göstermektedir. Bu yöntemler ilaçlama işlemi uygulanacak olan böceklerin türlerine göre farklılık oluşturabilir. Aynı zamanda bulunulan alandaki özellikler yöntemleri değiştirebilir. Bunlar sonucunda yapılan araştırmalarla çeşitli ilaçlama yöntemleri geliştirilerek bunlar uygulamaya konulmuştur. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Kokulu İlaçlama: Bu yöntem genelde fabrika ilaçlama gibi alanlarda kullanılabilir. Yoğun kokusu sayesinde tüm böcek türlerinin korkulu düşmanıdır.
  • Kokusuz İlaçlama: Genelde sürekli işleyen alanlarda uygulanır. Restaurant ilaçlama gibi işlemlerde gerçekleştirilebilir.
  • Jel İlaçlama: Çok kullanışlı bir yöntemdir. Jel bazı bölgelere uygulanır. Kokusundan etkilenen böcekler ölür.

Farelerle Nasıl Mücadele Ederim?

Farelerle nasıl mücadele ederim? Konusu insanların sürekli sorduğu sorulardan biridir. Fareler, insanlar için tehlikeli sonuçlar doğurabilecek canlılardır. Fareler doğada binlerce farklı alanda yaşayabilir. Bu alanlara aklınıza gelebilecek en pis yerler de dahildir. Bu kanalizasyon da olabilir, bir çöplük de olabilir. Bu noktalardan birinden insan hayatına etki eden bu canlılar çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Fareler insanların burun, kulak gibi kıkırdak kısımlarını kemirebilirler. Bunu yaparken tükürük bezlerinden salgılanan bir salgı sebebiyle bunu hissedemeyiz bile. Ayrıca bahsettiğimiz gibi insan yaşam alanlarına giren fareler besin kaynaklarına zarar verebilir. Buradan insanlara hastalıklar bulaştırabilir.

Fare ilaçlama için fare istasyonları kullanılır. Bu yöntemde bu gereç içerisine Besin görünümlü zehir yerleştirilir. Bunu yiyen fare su içme ihtiyacı duyar. İçince de zehirlenerek anında ölür. İlaçlama hizmetleri konusunda 7/24 bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz..