karinca ilaçma

Karıncaları Öldürmeden Onlardan Kurtulabilir Miyiz?

Birkaç basit yolla elbette kurtulabiliriz. Karıncaları kasten öldürmek toplumumuzda ve vicdanımızda elbette ki hiçbir zaman hoş karşılanmaz. Ama karıncalar evlerimize, bahçelerimize girdiğinde de bize huzur vermezler. Şişli karınca ilaçlama için danışanlarımızın çoğu kez şikayet ettiği ve bizden yardım aldığı husus, karıncaların mutfakta, yatak ve dolaplarda hatta buzdolabında dahi gezindiğidir.  Bu sebeple de onlardan kurtulmak için birkaç yol ve yöntemlere başvurmuşlardır. Fakat hiçbiri başarı elde edememiştir.

Başvurulan bu çağın gerisinde kalmış yöntemler  karıncalara aslında istemeseniz de doğrudan zarar veren yöntemlerdir. Örneğin; gezdikleri yerlere un serpmek, bebek pudrası dökmek, oje ve aseton damlatmak, çamaşır suyu vb. deterjanları yuvalarına sıkmak gibi… Görüldüğü gibi bu gibi yollarla karıncalardan kurtulmanız mümkün değildir. Çünkü evinizde karıncalar mutfaklarda dahi geziyorsa, dolapların aralarında yuva yapmış büyük bir karınca ordusu sizleri bekliyor demektir.

Ne yapmalıyız?

Karıncalar dört mevsim gezinseler de aslında kış aylarında gördüğümüz karıncalar keşifçi karıncalardır. Etrafta, bahçelerde birkaç tane bulunurlar. Karıncaların asıl gezindikleri ve yuvalarından dışarı akın akın çıktıkları mevsim ilkbahardır. Eğer siz de ilkbaharda karıncalar için ilaçlama yapmayı düşünürseniz hepsini öldürtmüş olursunuz.  Buradan da şu sonuç çıktığı aşikardır. Karınca ilaçlamalarını, onlar yuvalarındayken düzenli bir şekilde yapmalı, ilacın kokusunun ve etkisinin onlara ulaşmamasını böylelikle sağlamalıyız. Az da olsa kokuyu hisseden karıncalar yaz için yuvalarından çıkış yerlerini, yönlerini değiştireceklerdir. Bu şekilde de evinize giremeyeceklerdir. Sizin tarafınızdan bilerek ve isteyerek bir zarara da uğramamış olacaklarıdır.

Şişli böcek ilaçlama olarak biz, tüm haşerelerden sizi kurtarmak adına en sağlıklı ve en etik uygulamaları yapıyoruz.  Karıncalar üzerinde de onları incitmeden en iyi sonucu siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Bizimle iletişime dilediğiniz zaman geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kertenkele İle Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir