tahta-kurusu-nedir

Tahtakurusu nedir? Sorusuna yanıt verirken bu haşerenin zararlarından da bahsetmiş olacağız. Hayvanlar aleminin yüzde 90 gibi büyük bir kısmına hakim olan ve çok farklı türlerde olan böcekler, ülkemizde de oldukça değişik familyalarda ve fizyolojik özelliklerde bulunmaktadırlar. Bunlardan biri de hiç şüphesiz ki tahtakurusu böcekleridir. Türü her ne olursa olsun profesyonel metotlar ile yok edilmesi gereken haşereler için işini iyi yapan böcek ilaçlama şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekir.

Tahtakurusu ilaçlama işlemi başta olmak üzere bütün haşerelere karşı mücadele yürüten Şişli Böcek İlaçlama firmamız uzman ve kaliteli ekibi ile faaliyet alanını her geçen gün genişletmektedir. İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinin bütün ilçelerinden iletişime geçebileceğiniz firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Tahtakurusu Böceği Özellikleri

Tahtakurusu böceği özellikleri ile diğer haşerelerden kendini ayırır. Ancak en temel özelliği insan sağlığına zarar vermesi ve kontrol altına alınmadığında sayısının binleri bulması olan tahtakurusu ile mücadele uzman bir ekip desteği ile mümkündür. Kan emici özelliğe sahip olan tahtakurusunun zararı sadece insana değildir. Eşya ve mobilyalarımızda da tahribasyona neden olan tahtakurusundan kurtulmak için tahtakurusu ilaçlama işlemi şarttır. Haşereler ile mücadele etmenin en önemli aşaması özelliklerini bilmektir. Tahtakurusunun özelliklerini başlıklar altında sıralayacak olursak;

  • Her evde, okulda ve iş yerlerinde, ağaçlarda olabilen, insanların kanıyla beslenen ve tahtaları kemirerek günü geçiren bu haşere, geceleri oldukça aktif halde faaliyet göstermektedir.
  • Gündüzleri ve çok soğuk olan kış gecelerinde ise yarı kış uykusuna yatmaktadır. Hızlı bir şekilde çoğalsalar da çok zararlı türleri ülkemizde bulunmamaktadır.
  • Bu haşereden ancak etkili bir ilaçlama yöntemleri ile kurtulmak mümkündür.

Tahtakurusu ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için “Önce İnsan Sağlığı” anlayışına sahip olan Şişli Böcek İlaçlama firmamıza günün her saati ulaşabilirsiniz.

Evdeki Tahtakurusu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tahtakurusu böceğinin evimizde olduğunu anlamanın 2 yolu vardır. Bunlardan ilki bu haşerenin çıkardığı ses, ikincisi ise yerlerde bıraktıkları izlerdir. Geceleri ve sessizlikte artan tahta kemirme sesleri bu haşerenin varlığını kanıtlar niteliktedir. Aynı zamanda da koltuk ve yatakların altında biriken tahta döküntüleri de bu haşerenin varlığını kanıtlamaktadır. Tahta eşyaların üzerinde minik deliklerin olması da yine evinizde tahtakurusu böceğinin olduğuna işarettir.

Böcek ilaçlama Şişli olarak sadece tahtakurusu üzerinde değil tüm böcek türleri için en modern ilaçlama yöntemlerimizi en tecrübeli kadromuz ile uygulamaktayız. Tahtakurusu ilaçlama işlemleri mutlaka yetkin bir firma tarafından yapılmalıdır. Tüm böcek ilaçlama şirketleri içinde en profesyonel ve kurumsal bir firma olarak hizmet sunan ve böceklerin zararlı etkilerini tamamen yok eden firmamızı 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir