tuzla-bocek-ilaclama

Tuzla böcek ilaçlama konusunda en ihtiyaç duyulan ilçelerdendir. Tuzla, İstanbul’un en güneyinde bulunan Marmara denizine kıyısı olan ilçelerimizden biridir. Geçmiş zamanlarda balıkçılıkla geçimini sürdüren halk tershanelerin çoğalmasıyla geçim standardını değiştirmiştir. Tershanelerle birlikte balıkçılık ve çiftçilik arka plana düşmüştür.

Yeni yatırımlarla nüfusu günden güne sürekli artış gösteren Tuzla, böcek ilaçlama konusunda gereksinim hissetmektedir. Böcek konusuna müdahale edilmediğinde nelere sebebiyet verebileceğini biliyoruz. Böcekler ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Binlerce farklı pis alanlarda yaşayabildikleri için insanların yaşam alanlarına girdiklerinde mikrop saçarlar.

Ölümcül hastalıkların taşıyıcısı olabilirler. Ayrıca insanlara besin kaynağı dolayısıyla odak noktası yapan böcekler, gıda malzemelerine zarar verebilirler.

Bu nedenle Tuzla böcek ilaçlama konusunda hizmet verilmesi gerekmektedir. Şişli Böcek İlaçlama olarak 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Herhangi bir böcek problemiyle karşılaştığınızda mutlaka telefonlarınızı bekliyoruz. Her türlü böcekler için apartman ilaçlama gibi alanlarda uygulama gerçekleştirilebilir.

Böceklerle Kendimiz Mücadele Edebilir Miyiz?

Böceklerle kendimiz mücadele edebilir miyiz? Gibi sorular kurumumuza sürekli olarak yöneltilmektedir. Bu konuda mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Böcekler, yok edilebilmesi gerçekten zor olan canlılardır. Tehlike anlarında bile üreyebilen bazı türlerle mücadele gerçekleştirmek amatör uğraşlarla çok zordur. Ancak uygulanabilecek bazı yöntemler mevcuttur. Bunlar kalıcı olarak böceklere çare olamasa da süreci iyi değerlendirmeyi ve tekrar sorunlarla karşılaşma olasılığını en aza indirgemeye yardımcı olur.

  • Çatlak, delik gibi noktalar mutlaka kapatılmalıdır. Bu noktalar böceklerin girebilmesi için uygun alanlardır. Bunun önüne geçilmesi gerekir. Ev ilaçlama gereksinimi duyulan bölgelerde gerçekleştirilmesi önemlidir.
  • Su birikintileri böcekler için biçilmez kaftandır. Yaşamaları için su önemli bir yer teşkil etmektedir. Banyo gibi alanlarda oluşabilecek bu tarz su oluşumlarına karşı müdahale edilmelidir.
  • Çöpler böceklerin besin alabildiği alanlardır. Yaşanılan alanda bunların bulundurulmamasına özen gösterilmelidir.
  • Yaşam alanlarında temizlik konusu mutlaka dikkate alınmalıdır. Pis alanlar böcekler için yaşam alanlarıdır.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

İlaçlama yöntemleri nelerdir konusunda bazı farklı yaklaşımlar mevcuttur. Bu konu böcek türlerine ve ilaçlama yapılacak alanın özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Fare İstasyonları