üsküdar böcek ilaçlama

Üsküdar böcek ilaçlama açısından önem sırasına göre üstlerde yer alan bir bölgededir. Üsküdar ilçesi İstanbul’un en kıymetli yerlerinden biridir. Bu alanda birçok iş, alışveriş merkezleri, büyük firmalar yer almaktadır. Nüfus yoğunluğu olarak da üst noktadadır.

Doğal yaşantıdan kopuk, kentleşmenin doruk noktasına ulaştığı alanlardan biridir. Bu noktalarda genellikle böceklerle ilgili problemler yaşanmaktadır. Bu konu büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. Büyük bir nüfusun yaşadığı alanlar böcekler tarafından tehdit edilemez. Çözüm olarak ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Üsküdar böcek ilaçlama hizmetimizden 7/24 yaralanabilir, dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimizle iletişim kurarak randevu oluşturabilirsiniz.

İlaçlama yöntemlerinin önemi, böceklerin insan hayatına etkileri düşünüldüğünde ön plana çıkmaktadır. Böcekler binlerce farklı alanda yaşamını sürdürebilir. Buna kanalizasyon, rögar gibi alanlar da dahildir. Buradan insan yaşam alanlarına giren böcekler, bulaşıcı hastalıklar taşıyabilir. Bulunulan alandaki gıda malzemelerine zarar verebilir. Tüm bu sorunlar böceklerin insan hayatına bulaşmasını engellemek için önemli sebeplerden sadece birkaçıdır. Üsküdar böcek ilaçlama da bu konuda hizmet verilen alanlardan sadece biridir.

Böcek İlaçlama Çeşitleri

Böcek ilaçlama çeşitleri bazı kıstaslara göre değişiklik göstermektedir. Doğada binlerce tür böcek yer almaktadır. Bunların hepsi için aynı ilaçlama yönteminin kullanılması tabii ki geçersiz olacaktır. Her birinin kendine özel özellikleri vardır. Bundan dolayı mücadele konusu büyük bir ciddiyetle gerçekleştirilmelidir.

  • Sıvı İlaçlama: Sıvı haldeki ilaç püskürtülerek uygulanır.
  • Jel İlaçlama: Jel halindeki ilaç bazı bölgelere zerk edilir. Bunun kokusuna dayanamayan böcekler ölürler. Teknolojik ve kullanışlı bir yöntemdir. Ev ilaçlama yöntemleri arasında bu da mevcuttur.
  • Kokusuz İlaçlama: Genellikle sürekli çalışma halinde olan alanlarda uygulanır. Bu yöntemde kokusuz olması sayesinde ortam günlük yaşantısına devam edebilir. İş yeri ilaçlama gibi örnekler verilebilir.
  • Kokulu İlaçlama: Çok etkili bir yöntemdir. Ağır kokusu sayesinde bütün böcekleri etkisiz hale getirir.
  • Fare İstasyonları: Sadece fare ilaçlama için kullanılır. Bu yöntemle fare yaşanılan alanın dışında yok edilir. Böylece kötü görüntülere sebep olmaz.

İlaçlama Maliyetleri

İlaçlama maliyetleri bazı değerlendirmelere göre farklılık göstermektedir. Tek fiyat verme konusunda gözetilen şartlar şu şekildedir;

  • Kullanılacak olan ilacın miktarı
  • Alanın büyüklüğü
  • Alandaki böceklerin miktarı ve türleri